Китай зламав мережу норвезького розробника ПЗ, щоб викрасти секрети клієнтів

Китай зламав мережу норвезького розробника ПЗ, щоб викрасти секрети клієнтів

Ця атака стала частиною того, що західні країни в грудні назвали глобальною хакерською атакою з боку Міністерства держбезпеки Китаю

Китай зламав мережу норвезького розробника ПЗ, щоб викрасти секрети клієнтів
фото pixabay.com

Хакери, що працюють від імені китайської розвідки, у грудні зламали мережу норвезької фірми програмного забезпечення Visma, щоб викрасти секрети їхніх клієнтів. Про це повідомляє Reuters.

Кібератака була частиною того, що західні країни в грудні назвали глобальною хакерською атакою з боку Міністерства держбезпеки Китаю для викрадення інтелектуальної власності та корпоративних секретів.

Китайське Міністерство на запит Reuters не відповіло, але Пекін неодноразово відкидав будь-яку причетність до кібершпигунства.

Зазначається, що Visma прийняла рішення публічно оголосити про порушення, для того щоб підвищити обізнаність про хакерську кампанію, яка відома як Cloudhopper, та націлена на постачальників технологічних послуг та програмного забезпечення для того, щоб дістатись до їхніх клієнтів.

Компанії з кібербезпеки та уряди країн Заходу попереджали про Cloudhopper кілька разів з 2017 року, але не називали конкретних об'єктів та осіб, які постраждали внаслідок її діяльності.

У грудні Reuters повідомило, що Hewlett Packard Enterprise Co і IBM були двома жертвами кампанії, а західні чиновники застерігали у приватних розмовах, що їх ще багато.

Тоді IBM заявила, що не має жодних доказів атаки на корпоративні дані.

Видання зазначає, що Visma надає програмні продукти понад 900 000 компаніям у Скандинавії та частині європейських країн.

Менеджер з безпеки Visma Еспен Йохансен заявив, що атака була виявлена незабаром після її початку. Він впевнений, що хакери не змогли отримати жодну мережу клієнтів.

«Але це могло б стати катастрофою, – наголосив він. – Якщо ви – велика розвідувальна агенція, де-небудь у світі, і ви хочете зібрати якомога більше інформації, ви, звичайно, вирушаєте до точок конвергенції, це факт»

Прісцилла Моріучі, директор з розробки стратегічних загроз в компанії Recorded Future і колишній офіцер розвідки в агентстві національної безпеки США, заявила, що хакери мали на меті проникнути в клієнтські системи Visma в пошуках комерційно важливої ​​інформації та додала, що компанія виявила атаку достатньо рано, щоб їй перешкодити та запобігти повторним нападам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті