Колишній регіонал Столар побудує висотку біля Палацу «Україна»

Колишній регіонал Столар побудує висотку біля Палацу «Україна»

«Укржитлобуд» отримав дозвіл від КМДА на будівництво багатофункціонального комплексу в історичній частині міста

Колишній регіонал Столар побудує висотку біля Палацу «Україна»
Фото: baudata.in.ua

Департамент містобудування КМДА надав дозвіл компанії «Укржитлобуд» на будівництво багатофункціонального комплексу по вул. Велика Васильківська (колишня вул. Червоноармійська), 107-109 у Києві. Про це пишуть Наші гроші.

Містобудівні умови та обмеження цього проекту були затверджені державними органами в червні 2018 року.

Згідно з документом, будівництво планують на двох ділянках – 0,64 га та 0,21 га. Перша належить «Укржитлобуду» на правах приватної власності, а другу фірма орендує у міста. Обидві ділянки розташовані прямо біля входу в метро «Палац Україна».

Вказане в документі цільове призначення цих ділянок – для будівництва готельно-офісного комплексу з об’єктами обслуговування та гостьовим паркінгом.

Видання відзначає, що останнім часом у Києві траплялися випадки будівництва житла під виглядом готелю. А у випадку з проектом «Укржитлобуду» визначена територія, відповідно до Генплану, призначена для громадських будівель та споруд, де будівництво житла заборонено. Запланована висота будівлі – близько 100 метрів, а ділянка, на якій хочуть звести висотку, входить до Центрального історичного ареалу Києва. Там заборонено будівництво вище 27 метрів.

Засновниками «Укржитлобуду» з 2018 року є «ЗНВКІФ «Генезис» (30%), «ЗНВКІФ «Медісон» (30%) і «КУА «Система Капітального Інвестування» (40%). Основний власник останнього – кіпрська компанія «Валдез Лімітед» (Valdeze Limited), засновником якої вказаний Ангелікі Пантсі.

Фонди «Генезис» та «Медісон» перебувають в управлінні «КУА «Гарантія», єдиним власником якого з жовтня 2018 року є Вадим Столар.

Директором «Укржитлобуд» є Роман Гладуняк, колишній очільник Головного управління контролю за благоустроєм КМДА за часів мера Леоніда Черновецького і фігурант кримінального провадження про незаконну добудову верхніх поверхів у будівлі в Києві по вул. Паньківській, 25.

У 2010-2012 роках Вадим Столар був народним депутатом від Партії регіонів. Після 2014 року його почали називати «сірим кардиналом» столиці, пише видання.

У 2017 році журналісти «Схем» зафіксували співпрацю Столара із мером Києва Віталієм Кличком і народним депутатом від групи «Воля народу», забудовником Максимом Микитасем. Торік на день народження Столара в Монте-Карло прилітали заступник голови КМДА Олександр Спасибко, нардеп від «Партії Відродження» Віталій Хомутиннік і позапартійний Вячеслав Константіновський, син екс-мера Києва Степан Черновецький.

Раніше Mind писав, що СБУ «зацікавили» 30 будмайданчиків у центрі столиці, роботи на яких ведуть без відповідних дозволів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті