Наглядова рада «Нафтогазу» пропонує встановити зарплату Коболєва на рівні 2 млн грн

Наглядова рада «Нафтогазу» пропонує встановити зарплату Коболєва на рівні 2 млн грн

НР пропонує залишити в силі власне рішення про виплату премій керівництву НАК за перемогу над «Газпромом»

Наглядова рада «Нафтогазу» пропонує встановити зарплату Коболєва на рівні 2 млн грн
Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» пропонує уряду продовжити контракт з головою правління компанії Андрієм Коболєва і встановити його щомісячний посадовий оклад в розмірі 2,08 млн грн, передає БізнесЦензор.

Про це йдеться в листі голови наглядової ради НАК Клер Споттісвуд на адресу прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, копію якого має в своєму розпорядженні видання.

«Хоча нормальна галузева практика передбачає збільшення компенсації в разі продовження терміну дії контракту, ми вважаємо, що було б доцільно продовжити його, зберігши при цьому діючі умови в частині компенсаційного пакета», – наголошується в документі.

«Ми звертаємо особливу увагу на те, що рішення про поточний рівень компенсаційного пакета пана Коболєва було на самому початку прийнято акціонером», – вказує глава наглядової ради «Нафтогазу».

При цьому Споттісвуд пропонує повідомити про очікування уряду в цій частині.

Пропозиції НР також передбачають, що розмір квартальної премії глави НАК, а також премій за особливі досягнення і реалізацію цілей в довгострокових проектах буде встановлювати сама НР, а річна премія за досягнення поставлених перед керівником цілей може скласти до 100% річного окладу.

При цьому залишається в силі прийняте в липні 2018 року рішення НР про виплату премій керівництву «Нафтогазу» за підсумками перемоги над «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі в частині виплати другої частини премії.

Одноразові виплати голові НАК передбачають допомогу на оздоровлення в розмірі 60% окладу один раз на рік, а також допомогу в разі дострокового припинення контракту в зв'язку з хворобою.

При звільненні з ініціативи керуючого органу компанії керівник НАК отримає вихідну допомогу в розмірі 12 середньомісячних зарплат та інші виплати, передбачені законодавством.

Також запропоновано забезпечити за рахунок компанії представницькі витрати глави, медичне страхування, страхування життя і відповідальності, а також надання охорони, службового автомобіля і мобільного зв'язку.

Раніше, прем'єр називав «захмарними» зарплати керівництва «Нафтогазу» і заявляв про плани переглянути їх «відповідно до ринкового рівня».

Контракт з головою НАК Кобалевим спливає 22 березня 2019 року.

Нагадаємо: за рішенням НР НАК преміювати співробітників компанії на $46 млн після перемоги в Стокгольмському арбітражі в суперечці з російським «Газпромом» були виплачені $21 млн. Решту суми планується виплатити після стягнення з «Газпрому» присуженних «Нафтогазу» $2,56 млрд боргу.

Також відомо, що «Нафтогаз» протягом 2017 року виплатив керівництву компанії, що складається з шести членів правління і дев'яти директорів напрямків, 214 млн грн заробітної плати та премій, тоді як роком раніше чотири члени правління і шість директорів отримали 87 млн грн.

При цьому грошова винагорода Коболєва в звіті за 2017 рік вказана в розмірі 47,1 млн грн.

Як писав Mind, раніше Коболєв заявляв, що відмовляється від зарплати і премій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло