Рада закликає НАТО почати діалог щодо членства України в Альянсі

Рада закликає НАТО почати діалог щодо членства України в Альянсі

Народні депутати пропонують розпочати діалог щодо відповідного плану дій вже у грудні 2019 року на саміті НАТО в Лондоні

Рада закликає НАТО почати діалог щодо членства України в Альянсі
фото www.nato.int

Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО із закликом підтримати наміри України отримати членство в Альянсі і на саміті НАТО в Лондоні в грудні 2019 року розпочати формальний діалог про надання Плану дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ), передає Інтерфакс-Україна.

За відповідний проект постанови зі зверненням проголосували 243 народних депутата на пленарному засіданні парламенту в четвер.

«Закликаємо керівників держав членів НАТО схвалити ... на ювілейному саміті альянсу в Лондоні в грудні 2019 року дану рішення, яке буде розвивати положення бухарестського саміту НАТО і формально почати з нашою державою індивідуальний діалог рекомендацій та практичної підтримки, який встановить план дій про членство України в НАТО», – зачитав текст звернення заступник комітету із закордонних справ Борис Тарасюк.

Крім того, український парламент звертається до Північноатлантичної ради і Парламентської асамблеї НАТО, національним парламентам держав-членів НАТО з проханням підтримати висловлене Україною намір набути членства в НАТО.

Тим часом народні депутати констатують, що з часу Революції Гідності особливе партнерство між Україною та НАТО знайшло глибокі якісні зміни і потребує нових формах інституціонального діалогу.

Ініціювали звернення Верховної Ради глави фракцій «Народний фронт» і «Блок Петра Порошенко» Максим Бурбак і Артур Герасимов.

Нагадаємо: сьогодні Верховна Рада проголосувала також за внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та в Організації Північноатлантичного договору).

Як писав Mind, Україна планує масштабну закупівлю зброї з США та країн НАТО, а також сподівається стати активним учасником американської програми «Іноземне військове фінансування».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті