Журналіст Хашоггі був убитий за наказом офіційних осіб Саудівської Аравії – ООН

Журналіст Хашоггі був убитий за наказом офіційних осіб Саудівської Аравії – ООН

Представники ООН отримали доступ до найважливішої інформації у справі, включаючи запис вбивства

Журналіст Хашоггі був убитий за наказом офіційних осіб Саудівської Аравії – ООН
Спеціальний доповідач ООН з питання про позасудові страти Агнеса Калламар
Фото ООН/ М. Гартен

Саудівський журналіст Джамал Хашоггі став жертвою жорстокого навмисного вбивства, спланованого офіційними особами Саудівської Аравії. Про це свідчать попередні результати міжнародного розслідування, заявила в четвер спеціальний доповідач ООН з питання про позасудові страти Агнеса Калламар за підсумками свого візиту до Туреччини. Про це передає Центр новин ООН.

«Вбивство Хашоггі й неймовірна жорстокість, з якою воно було скоєно, – трагедія для його рідних. Але це вбивство також призвело до серйозних наслідків на міжнародному рівні, які вимагають негайного втручання з боку міжнародної спільноти, включаючи ООН», – сказала Калламар.

Спецдоповідач перебувала в Туреччині з 28 січня по 3 лютого. Її супроводжували юрист з Великобританії Хелена Кеннеді і професор Коїмбрського університету Португалії Дуарте Нуно Вієйра.

Калламар розповіла, що їм вдалося отримати доступ до найважливішої інформації, що стосується справи Хашоггі, включаючи аудіозапис вбивства, яким володіють турецькі спецслужби.

Калламар також заявила, що Саудівська Аравія перешкоджає спробам Туреччини провести незалежне і прозоре розслідування справи.

Головні завдання команди спецдоповідача – вивчити всі обставини загибелі журналіста, проаналізувати «кроки, вжиті урядами» у відповідь на вбивство, і з'ясувати, що іще потрібно зробити, щоб справа не закінчилася безкарністю. Розслідування триватиме кілька місяців. Очікується, що Калламар представить його остаточні результати Раді ООН з прав людини в червні 2019 року.

2 жовтня 2018 року Джамал Хашоггі, який проживав у США і був кореспондентом Washington Post, зайшов у консульство Саудівської Аравії в Стамбулі, щоб отримати документи, необхідні для вступу в шлюб, і більше звідти не вийшов. Тіло його так і не знайшли. Саудівська Аравія спочатку наполягала на своїй непричетності до зникнення журналіста.

Через два тижні саудівська влада підтвердила загибель Хашоггі, яка сталася, згідно з їх твердженнями, в результаті бійки, що зав'язалася між ним і особами, які «переконували його повернутися на батьківщину».

Генпрокуратура Саудівської Аравії вимагає засудити до смертної кари п'ятьох обвинувачених у справі про вбивство саудівського журналіста.

Між тим ключові докази у справі вказують на причетність до організації вбивства наслідного принца Мухаммеда бін Салмана та його найближчих помічників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті