НБУ займеться міжміською доставкою валютних цінностей

НБУ займеться міжміською доставкою валютних цінностей

Досі центробанк забезпечував таку послугу лише у межах одного населеного пункту

НБУ займеться міжміською доставкою валютних цінностей
Фото: УНІАН

Національний банк (НБУ) розширив перелік власних послуг у сфері перевезення валютних цінностей, і зможе здійснювати їх міжміське перевезення середньовантажними та великовантажними оперативними автомобілями, а також врегулював питання тарифів із надання таких послуг.

Про це йдеться у повідомленні на сайті центробанку.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку від 7 лютого 2019 року № 36, яка набирає чинності з 25 березня 2019 року.

Таке рішення НБУ ухвалив з метою ефективного контролю за обігом готівкових коштів у банківський системі України в частині організації їх перевезення, сприяння зростанню обсягів надходження готівки до НБУ для її подальшого оброблення, а також – забезпечення потреб економіки України в готівці належної якості.

Досі така послуга забезпечувалася Національним банком лише у межах одного населеного пункту.

Також Національний банк привів власні тарифи на послуги з перевезення валютних цінностей до середнього рівня ринкових цін на аналогічні послуги. Такий крок дозволить зробити тарифну політику регулятора на ці послуги конкурентною.

Так, згідно з документом перевезення валютних цінностей середньовантажним оперативним автомобілем від НБУ до каси банку у межах міста коштуватиме 1080 грн/година, під час міжміських перевезень – 1621 грн/година.
У той же час, аналогічні перевезення але у великовантажному оперативному автомобілі коштуватиме у межах містаа- 1592 грн/година, під час міжміських перевезень – 2747 грн/година.

Як зазначається, організацію та перевезення валютних цінностей між НБУ та банками України здійснює управління з перевезення цінностей Центрального сховища НБУ.

Нагадаємо: минулого року державний ПриватБанк розпочав оновлення автопарку інкасації – до кінця року планувалось закупити 80 нових автівок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті