У Росії пройшов «Марш материнського гніву», є затримані

У Росії пройшов «Марш материнського гніву», є затримані

Акції протесту пройшли в Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та інших містах Росії

У Росії пройшов «Марш материнського гніву», є затримані
Акція на підтримку Анастасії Шевченко в Казані, 10 лютого 2019 року
Regina Khisamova/Idel.Реалии (RFE/RL)

У Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі та інших містах Росії пройшла акція «Марш материнського гніву», повідомляє Радіо Свобода.

Учасники акції протестували проти політичних репресій. Поліція затримала деяких мітингувальників. Приводом для акції стали кримінальні справи проти двох жінок-активісток – Анастасії Шевченко в Ростові-на-Дону і Лії Мілушкіної в Пскові.

У Москві «Марш материнського гніву» не був узгоджений, але кількасот учасників пройшли центром міста, скандуючи гасло «Свободу політв’язням». На початку акції на неї прибула група активістів прокремлівської групи SERB на чолі з її лідером Гошею Тарасевичем. Вони влаштували бійку з присутніми, після якої були затримані двоє учасників протесту. Після нового нападу на учасників акції поліція затримала й Тарасевича.

У Петербурзі акція також не була узгоджена. На неї зібралося близько 200 людей. Поліцейські вимагали від учасників протесту розійтися, погрожуючи застосувати фізичну силу і знімаючи присутніх на камери. Учасники маршу змінили маршрут, ішли вулицями в тиші і без гасел. Проте силовики почали їх затримувати. Відомо про затримання щонайменше семи людей.

У Єкатеринбурзі акція була узгоджена з владою і обійшлася без затримань.

31 січня, невдовзі після того, як Анастасія Шевченко була відправлена під домашній арешт, померла її 17-річна дочка, яка мала тяжку хворобу. «Померла в реанімації, в яку Анастасію довго не пускали, адже вона перебуває під домашнім арештом через свою громадянську позицію. Сьогодні переслідування жінок, матерів за те, що вони хочуть кращого майбутнього, кращої організації держави і суспільства в нашій країні – стало буденністю», – писали організатори акції у Facebook, вимагаючи звільнити жінок і всіх політв'язнів.

Раніше Mind писав, що Росією прокотилась хвиля протестів проти пенсійної реформи. Росіяни протестували в Москві, Владивостоці, Омську, Барнаулі та окупованому Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті