Венесуела перевела доходи від продажу нафти на рахунки в російський Газпромбанк – Reuters

Венесуела перевела доходи від продажу нафти на рахунки в російський Газпромбанк – Reuters

Представники Газпромбанку прокоментували ситуацію з рахунками венесуельської державної нафтової компанії PDVSA

Венесуела перевела доходи від продажу нафти на рахунки в російський Газпромбанк – Reuters
Фото: Pixybay

Венесуельська державна нафтова компанія PDVSA почала переводити свої рахунки в російський Газпромбанк. Про це пише Економічна правда із посиланням на дані агентства Reuters. Згідно з ними, перенесення рахунків в Газпромбанк пов'язане з санкціями, введеними Вашингтоном проти Венесуели.

За даними агентства, компанія PDVSA розіслала своїм клієнтам повідомлення про те, що виручка від продажів буде повинна нараховуватися на рахунок, який вона відкрила в Газпромбанку.

Венесуельська нафтокомпанія, як стверджують джерела, чинить тиск на своїх закордонних партнерів, щоб вони визначилися з тим, чи будуть вони продовжувати участь у проектах.

Іноземними партнерами PDVSA є норвезька компанія Equinor ASA, французька Total і американська Chevron.
«Ми хотіли б офіційно повідомити про нові інструкції по здійсненню платежів в доларах США або євро», – сказано в листі, підписаному віце-президентом PDVSA з фінансових питань Фернандо де Куінталом.

У той же час представник Газпромбанку роз'яснив ситуацію з рахунками венесуельської нафтової держкомпанії PDVSA.

«Інформація агентства Reuters не відповідає дійсності», – повідомив 10 лютого представник банку виданню Forbes.

У російському банку підкреслили, що PDVSA в якості однієї з найбільших нафтових компаній світу вже має відкриті рахунки в багатьох великих світових банках. Кілька років тому PDVSA в межах своєї взаємодії з російськими компаніями-клієнтами також відкрила свої рахунки в Газпромбанку. «Однак ми підкреслюємо, що ніякі нові рахунки не відкривали і не планують в банку відкривати», – сказав представник Газпромбанку.

Нагадаємо, в кінці січня Сполучені Штати ввели санкції проти нафтовидобувної компанії Венесуели, а самопроголошений президент цієї латиноамериканської країни Хуан Гуайдо оголосив про намір змінити керівництво PDVSA.

У відповідь президент Венесуели Ніколас Мадуро пригрозив США політичними і юридичними наслідками.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті