Стартап, який мав показувати життя колоністів на Марсі як реаліті-шоу, збанкрутував

Стартап, який мав показувати життя колоністів на Марсі як реаліті-шоу, збанкрутував

Мало хто захотів вкладати гроші в проект, у якому шанси на виживання не такі вже й великі

Стартап, який мав показувати життя колоністів на Марсі як реаліті-шоу, збанкрутував
фото pixabay.com

Життя на Марсі ми поки що не побачимо. Голландський стартап Mars One, який мав намір відправити на Червону планету групу колоністів і показувати їх життя у вигляді реаліті-шоу, оголосив себе банкрутом, повідомляє Engadget.

Засновник Mars One Бас Лансдорп підтвердив, що проект згорнуто, однак що він надалі буде шукати рішення для його реалізації.

Особливість Mars One у тому, що компанія не намагалася залучити кошти у держави чи в благодійних організацій, а працювала з телеканалами, сподіваючись отримати від кошти, необхідні для втілення проекту в життя.

Mars One мав стати найдорожчим реаліті-шоу в історії. Жителі Землі могли би в режимі реального часу спостерігати, як група добровольців підкорює далеку планету.

Учасниками проекту могли стати всі охочі. Зазначалося, що в Mars One надійшло не менше 200 тисяч заповнених анкет з бажанням участі. Після чого з-поміж них мали обрати 100 фіналістів, які б уже безпосередньо готувалися до польоту на Марс. Перша група колоністів, за задумом, мала полетіти в 2023 році.

Однак ідею компанії гостро розкритикували. У Массачусетському технологічному інституті помітили, що план Mars One із підкорення Марса швидше за все призведе до смерті колоністів в перші ж дні через відсутність у них необхідного досвіду виживання.

У 2015 році один з фіналістів проекту, астрофізик Джозеф Роше розповів, що Mars One не вистачить фінансування для запуску, а відбір добровольців проводиться несерйозно – за коротким тестом та інтерв'ю через Skype.

У березні 2015 року Бас Лансдорп переніс старт проекту на 2027 рік. У 2016 році дату перенесли на 2031 рік. У липні 2018 року Mars One повідомила про те, що зуміла залучити 12 млн євро інвестицій, які пішли б на підтримку проекту і продовження відбору кандидатів. Однак відтоді помітних повідомлень про роботу Mars One не було.

Нагадаємо, дослідницький модуль InSight вартістю $850 млн успішно приземлився на Марс 26 листопада. Вже наступного дня він надіслав на Землю перші чіткі знімки Червоної планети. Пізніше він навіть записав звуки марсіанського вітру.

Тим часом Ілон Маск вирішив через сім років переселитися на Марс і стати одним з першопрохідців, які підкорюють планету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті