МЕРТ: рівень тіньової економіки склав 32% від офіційного ВВП

МЕРТ: рівень тіньової економіки склав 32% від офіційного ВВП

Міністерство знову зафіксувало зниження рівня тіньової економіки на 1в.п.

МЕРТ: рівень тіньової економіки склав 32% від офіційного ВВП
Фото: pixabay.com

Рівень тіньової економіки у січні-вересні 2018 року склав 32% від офіційного ВВП, що на 1 відсотковий пункт менше порівняно з аналогічним періодом 2017 року, йдеться у повідомленні на сайті Мінекономрозвитку.

Про це йдеться у звіті «Загальні тенденції тіньової економіки в Україні», який щокварталу оприлюднює МЕРТ.

«Порівнюючи аналогічні показники попередніх років слід зазначити, що 32% – найнижчий рівень за останні 10 років у розрахунку за період 9 місяців кожного року. Такий рівень детінізації економіки можна розглядати як один із критеріїв оцінки ефективності впроваджуваних реформ і сприйняття їх суспільством», – наголошують у міністерстві.

Детінізація української економіки стала можливою завдяки продовженню позитивних економічних тенденцій та збереження ознак загальної економічної стабілізації в умовах реалізації Урядом реформ, спрямованих на підвищення доходів населення та зміцнення інвестиційної складової економічного зростання.

Крім того, завдяки посиленню ринкових тенденцій та поступової оптимізації процесів формування цін на внутрішніх ринках, у тому числі внаслідок демонополізації ринків поряд із впроваджуваною НБУ жорсткою монетарною політикою задля стримування інфляції в межі цільового діапазону, а також – збереженню сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні, що засвідчується достатньо високим рівнем ділової активності бізнесу та покращенням очікувань.

Водночас динаміка детінізації української економіки стримується нерозв’язаними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема, наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на Сході країни.

Нагадаємо: за даними МЕРТ у ll кварталі 2018 року рівень тіньової економіки в Україні також знизився на 1 в.п. порівняно з минулим кварталом. За рік зниження склало 3 в.п.

Раніше МВФ оцінив розмір тіньового сектору у структурі економіки України в 44,8%. Цей показник безперервно зростав до 1998 року.

Як писав Mind, рівень тіньової економіки України за період з січня по вересень 2017 року склав 33% ВВП. Цей показник на 3 в. п. менше порівняно з аналогічним періодом 2016 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті