Рівень тіньової економіки скоротився до 33% в минулому році
Усі дослідження оцінки рівня тіньової економіки показали його зниження

Рівень тіньової економіки України за період з січня по вересень минулого року склав 33% ВВП. Цей показник на 3 в. п. менше порівняно з аналогічним періодом 2016 року. Про це з посиланням на дані Міністерства економічного розвитку і торгівлі повідомляє Бізнес Цензор.
Згідно з повідомленням, всі дослідження оцінки рівня тіньової економіки показали його зниження.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Зокрема, за методом збитковості підприємств зниження рівня тіньової економіки склало 3 в. п. (до 22% від обсягу офіційного ВВП), метод «витрати населення – роздрібний товарообіг» зафіксував зменшення рівня тіньової економіки також на 3 в. п. (до 48% від обсягу офіційного ВВП), електричний та монетарний методи показали зниження рівня тіньової економіки на 2 в. п. кожен і склали відповідно 30 і 23% від обсягу офіційного ВВП.
«Тенденція до зменшення рівня тіньового сектора за підсумками 9 місяців 2017 року порівняно з відповідним періодом 2016 року спостерігалася в більшості основних агрегованих видів економічної діяльності (ВЕД)», – відзначають у міністерстві.

Водночас порядок розміщення ВЕД за величиною частки тіньового сектора порівняно з 9 місяцями 2016 року істотних змін не зазнав.
Найбільший рівень тіньового сегмента зафіксований у ВЕД «Фінансова та страхова діяльність» – 49% від обсягу офіційного ВДП даного ВЕД. Рівень «тіні» в добувній промисловості, незважаючи на істотне скорочення, залишився досить високим (44% від рівня офіційного ВДП даного ВЕД), що обумовлено значною мірою збереженням високого рівня монополізації на ринку продукції зазначеного ВЕД.
На низькому рівні залишається ВЕД «Сільське, лісове та рибне господарство» – 6% від рівня офіційного ВДП даної галузі.
Лідерами з детінізації відносин серед ВЕД за підсумками 9 місяців стали ВЕД «Операції з нерухомим майном», «Переробна промисловість» та «Будівництво».
У Мінекономрозвитку зазначають, що динаміка детінізації стримується низкою невирішених проблем. Це, зокрема, низька довіра до інститутів влади, збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни, а також російська агресія на сході країни.
Раніше повідомлялось, що МВФ оцінив розмір тіньового сектора у структурі економіки України в 44,8%. Цей показник безперервно зростав до 1998 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.