«Чому саме зараз?»: Росія скликає Раду Безпеки ООН з приводу Мінських угод

«Чому саме зараз?»: Росія скликає Раду Безпеки ООН з приводу Мінських угод

Українські дипломати вважають цю ініціативу спробою відвернути увагу від іншого засідання

«Чому саме зараз?»: Росія скликає Раду Безпеки ООН з приводу Мінських угод
фото DR

Росія ініціювала скликання 12 лютого засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні під приводом четвертої річниці підписання Мінських угод. Про це заявив спікер Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, повідомляє «Укрінформ».

За його словами, справжня мета скликання – відвернути увагу від спеціального засідання 20 лютого, присвяченого п'ятій річниці російської агресії проти України.

«Нам відомо, що Російська Федерація звернулася до голови Ради Безпеки ООН з проханням скликати 12 лютого засідання Радбезу щодо ситуації в Україні. Задекларований привід – четверта річниця підписання Мінських домовленостей», – розповів дипломат.

Він зазначив, що російська ініціатива є черговою «димовою завісою», яка має на меті відвернути увагу держав – членів ООН від першого комплексного обговорення російської агресії проти України на спеціальному засіданні Генасамблеї ООН 20 лютого, присвяченому 5-й річниці початку війни в Україні.

«Якщо російська сторона так палко переймається Мінськими угодами, то чому досі не виконала жодного із пунктів цих документів? Чому російська делегація в ООН не скликала засідання Радбезу, коли підтримувані нею маріонетки сотні разів порушували режими припинення вогню, обстрілювали житлові квартали Маріуполя, Пісків чи Авдіївки, або її бандитські формування блокували роботу спостерігачів ОБСЄ, у тому числі шляхом знищення безпілотників моніторингової місії?» – зазначив Ніколенко.

За його словами, ніхто в ООН не вірить у конструктивність цього засідання і вважає вкрай цинічною цю ініціативу, коли агресор сам скликає Радбез, щоб обговорити свою агресію.

Однак дипломат наголосив, що Україна використає цю нагоду, щоб розповісти про реальний стан справ на окупованих територіях Донбасу.

«Як ми бачимо, останніми днями підтримувані Кремлем сили багаторазово обстрілювали позиції українських військових на Донбасі, у тому числі із забороненого Мінськими домовленостями озброєння», – зазначив Ніколенко.

Засідання Радбезу ООН щодо України і річниці Мінських угод, яке ініціювала делегація РФ, відбудеться у вівторок о 22:00 за київським часом.

Нагадаємо: 9 лютого українські прикордонники зафіксували на Донбасі ознаки використання російськими найманцями забороненої лазерної зброї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті