Колишніх керівників Укргазбанку підозрюють у привласненні 39 млн грн – ГПУ

Колишніх керівників Укргазбанку підозрюють у привласненні 39 млн грн – ГПУ

Генпрокуратура оголосила про підозру двом колишнім топ-посадовцям та керівнику комерційної структури банківської установи

Колишніх керівників Укргазбанку підозрюють у привласненні 39 млн грн – ГПУ
Фото: УНІАН

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України (ГПУ) викрило злочинну «схему» з виведення та заволодіння коштами Укргазбанку. Операція проведена ГПУ спільно з Національною поліцією та Державним бюро розслідувань. Про це повідомив Департамент захисту економіки Нацполіції.

Ними встановлено, що, окрім екс-заступника голови правління Укргазбанку, до злочину причетні колишній член спостережної ради та керівник комерційної структури банківської установи.

З метою виведення державних коштів та подальшого заволодіння ними підозрювані створили підконтрольне їм підприємство. Для потреб банку у підприємства було орендовано нежитлові приміщення, про що уклали відповідний договір. Однак банк фактично не користувався ними. Незважаючи на це, на об’єктах було проведено ремонтно-будівельні роботи. Також посадовці не змогли надати документальне підтвердження необхідності використання зазначених приміщень.

Протягом 2008–2009 років за оренду приміщень та проведення ремонтних робіт на рахунки комерційної структури було перераховано кошти на загальну суму 39 млн грн. Таким чином, злочинними діями колишніх посадовців Укргазбанку завдано збитків державі на зазначену суму.

11 лютого колишньому члену спостережної ради Укргазбанку, заступнику голови правління банку та керівнику підприємства повідомлено про підозру за ч. 3, 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Раніше Mind писав, що в капітал Укргазбанку ввійде міжнародний інвестор.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті