НБУ образився на Коломойського і Ко через маніпуляції з терміналом «Бориваж» у Одеській області

НБУ образився на Коломойського і Ко через маніпуляції з терміналом «Бориваж» у Одеській області

Державний реєстратор вивів актив з-під обтяження та припинив договір іпотеки з НБУ

НБУ образився на Коломойського і Ко через маніпуляції з терміналом «Бориваж» у Одеській області
Екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський
Фото УНІАН

Національний банк України (НБУ) скаржиться на неправомірні дії компанії, підконтрольній Ігорю Коломойському щодо виведення з-під обтяження та припинення договору іпотеки, предметом якого є морський перевантажувально-складський комплекс зернових вантажів з причалом в Одеській області (термінал «Бориваж»), йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Як зазначає регулятор, 7 лютого 2019 року стало відомо, що державний реєстратор Комунальне підприємство «Агенція реєстраційних послуг» на підставі скасованих Верховним Судом влітку 2018 року рішень судів першої та апеляційної інстанції 31 січня 2019 року неправомірно здійснив зазначені маніпуляції із наведеним активом.

Зазначене нерухоме майно було передане НБУ в іпотеку у грудні 2014 року пов’язаною з колишніми власниками ПриватБанку – компанією «Агротермінал Логістик» в якості забезпечення за наданим банку кредитом рефінансування.

«Національний банк обурений незаконними діями представників ТОВ «Агротермінал Логістик» та державного реєстратора, наслідком яких може стати нанесення багатомільярдних збитків державі. 11 лютого Національний банк подав відповідну скаргу на дії реєстратора до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України. Також Національним банком подано до правоохоронних органів заяву про вчинення державним реєстратором та представниками «Агротермінал Логістик» злочину. Національний банк вживатиме усіх можливих заходів для відновлення його порушених прав та недопущення нанесення шкоди державі», – прокоментував начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Як наголошують у НБУ, припинення іпотеки та обтяження забороною відчуження нерухомого майна – пряме порушення прав та законних інтересів НБУ.

«Агротермінал Логістик» з вересня 2017 року намагається у судовому порядку оскаржити договір іпотеки та розірвати його, не бажаючи виконувати зобов’язання майнового поручителя. Позов компанії був задоволений судами першої та апеляційної інстанції. Проте 3 липня 2018 року Верховний Суд задовольнив касаційні скарги НБУ та ПриватБанку, фактично визнавши законним укладений договір іпотеки між НБУ та «Агротермінал Логістик». Це надало НБУ додаткових аргументів у спорі про звернення стягнення на заставне майно – вищезазначений зерновий термінал. Відповідний позов було подано НБУ у травні 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті