mind
Німеччина має намір збудувати щонайменше два термінали СПГ – міністр економіки ФРН

Німеччина має намір збудувати щонайменше два термінали СПГ – міністр економіки ФРН

ФРН, і США зацікавлені в безпечному та надійному постачання газі до Німеччини та Європи, навіть, не зважаючи на різні погляди на «Північний потік-2»

Німеччина має намір збудувати щонайменше два термінали СПГ – міністр економіки ФРН
фото Wikipedia

Глава німецького міністерства економіки Петер Альтмаєр заявив, що уряд Німеччини планує побудувати щонайменше два термінали з прийому скрапленого природного газу (СПГ). Заява прозвучала під час зустрічі міністра з офіційними особами США 12 лютого, передає DW.

«Я бачу можливості у щонайменше двох місцях, де ми можемо швидко втілити плани у дійсність», – зазначив він.

Наразі уряд Німеччини оголосив про наявність державних коштів на будівництво одного СПГ-терміналу. США наполягає, аби Європа купувала більше американського скрапленого природного газу, тоді як у ЄС американський газ вважають занадто дорогим.

Як повідомлялось, ще у жовтні минулого року канцлер ФРН Ангела Меркель зробила крок назустріч зусиллям, спрямованим на появу американського газу в Німеччині, що стало її основною поступкою президенту США Дональду Трампу, який неодноразово критикував європейську країну за її залежність від російського газу. 

Видання також нагадує, що наближається 2022 рік, коли Німеччина має відмовитися від атомної енергії та зменшити залежність від вугілля. З цих причин, як зазначив Альтмаєр, зросла необхідність у природному газі для ФРН.

«І ФРН,  і США зацікавлені в безпечному та надійному постачання газі до Німеччини та Європи. Навіть якщо у нас різні погляди на «Північний потік-2», нас багато поєднує», – наголосив він.

Додатковий імпорт скрапленого газу може знизити напруженість між Вашингтоном та Берліном, як виникла через проект газогону «Північний потік-2». 

Як повідомлялось, протягом останніх кількох місяців США здійснювали посилений тиск щодо суперечливого проекту «Північний потік – 2», навіть погрожували ввести санкції проти європейських компаній-підрядників,які беруть участь у його будівництві. Влада Німеччини досить обережно реагувала на критику американців, але вже минулого місяця ФРН жорстко закликала інші країни не втручатись у будівництво газогону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті