«Київстар» мало не лишився ліцензії на частоти E-GSM

«Київстар» мало не лишився ліцензії на частоти E-GSM

НКРЗІ на закритому засіданні розглядала питання анулювання зазначеної ліцензії через використання мобільним опертором не всіх частот

«Київстар» мало не лишився ліцензії на частоти E-GSM
Фото: Shutterstock

Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) на засіданні 12 лютого під час закритого слухання розглядала питання про анулювання однієї з радіочастотних ліцензій «Київстар», повідомляє LIGA.net із посиланням на інформацію від двох інсайдерів.

Йдеться про ліцензії № 6888 на частоту під стандарт E-GSM. Відповідно до цієї ліцензії «Київстар» має по 3-4 МГц в кожному з регіонів. Всього за ліцензією, яка діє до середини 2021 року компанія використовує 100,8 МГц у дефіцитному діапазоні 800-900 МГц.

«У січні відбулася планова перевірка «Київстар» на предмет дотримання компанією законодавства в сфері телекомунікацій і в сфері використання радіочастот», – повідомляє один інсайдер.

«Київстару пред'явили за результатами перевірки те, що вони їх взагалі не використовують, тобто не задіяли», – стверджує інше джерело.

Але в ході слухання представнику «Київстар» вдалося переконати членів комісії в протилежному.

Як стверджують джерела, при голосуванні члени НКРЗІ утрималися. В результаті рішення не було прийнято.

Нагадаємо: станом на середину січня 2019 року мобільні оператори виконали ліцензійні умови щодо запуску 4G. Зазначеним стандартом в Україні покриті: 95 населених пунктів у «Київстару», 1099 – у «Vodafone Україна», 185 – у lifecell.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті