Колишній радник Макрона отримав 2,2 млн євро від російських олігархів – Mediapart

Колишній радник Макрона отримав 2,2 млн євро від російських олігархів – Mediapart

Співавтор розслідування вважає, що це не просто «фінансовий скандал, йдеться про державну безпеку»

Колишній радник Макрона отримав 2,2 млн євро від російських олігархів – Mediapart
президент Франції Еммануель Макрон
фото Shutterstock

Колишній радник президента Франції Александр Беналла мав зв'язки з російськими олігархами та отримав від них 2,2 мільйона євро за охоронні послуги. Про це йдеться в розслідуванні французького видання Mediapart, передає RFI.

Нове розслідування опубліковано під назвою «Російські мільйони Олександра Беналла».

Як повідомляють автори дослідження, в минулому році за участю Беналле було укладено три контракти на охоронні послуги з російськими олігархами Іскандером Махмудовим і Фархадом Ахмедовим. Беналла виступив посередником і бенефіціаром контрактів з російськими олігархами на суму 2,2 млн євро, стверджує Mediapart.

Видання вважає, що «російський слід» у справі Беналла – це не просто фінансовий скандал, йдеться про державну безпеку».

«Ми маємо справу з людиною, яка знаходилась в самому серці адміністрації президента Республіки (Франції – ред.), був заступником директора кабінету глави держави, і який, як виявляється, перебуває у фінансовій залежності від олігарха, близького до президента Російської федерації – а це, на хвилиночку, не хто інший , як Володимир Путін – і цього олігарха багато слідчих європейських країн підозрюють в зв'язках з російською мафією. Це, безумовно, справа крайньої важливості», – заявив співавтор розслідування Фабріс Арфі.

Раніше авторам дослідження стало відомо, що Махмудов, власник «Уральської гірничо-металургійної компанії», уклав контракт на охорону своєї нерухомості і членів сім'ї у Франції і Монако. Контракт був підписаний з французькою фірмою Mars, що отримала 28 червня 2018 року від російського олігарха 294 тисяч євро. Власником фірми виявився колишній співробітник жандармерії Венсан Краз. Він відповідав за безпеку в партії президента Еммануеля Макрона «Вперед, Республіка!».

Зазначається, що ім’я Краза вже давно фігурувало у скандальній справі екс-радника президента. Вони обидва потрапили під слідство у зв’язку із правою про застосування сили до учасників протесту в Парижі. Скандал вибухнув в липні, коли газета Le Monde опублікувала відеозаписи, на яких Беналла в поліцейському шоломі б'є маніфестантів. Поруч з ним відображений Венсан Краз. Прокуратура порушила справу за статтями щодо застосуванні насильства і присвоєння функцій посадової особи. Беналла звільнили з президентської адміністрації 23 липня. Тоді ж роботу в партії Макрона втратив і Краз.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті