ЄС може розпастись, як колись СРСР – Сорос

ЄС може розпастись, як колись СРСР – Сорос

Фінансист пророкує не надто оптимістичне майбутнє для ЄС, якщо проєвропейська більшість не мобілізується до травневих виборів до Європарламенту

ЄС може розпастись, як колись СРСР – Сорос
Джордж Сорос
фото Shutterstock

Угорсько-американський трейдер, фінансист та інвестор Джордж Сорос звернувся до Європи із закликом «прокинутись» та визнати «масштаби загрози», з якою вона зіштовхнулась з боку як зовнішніх, так і внутрішніх ворогів. Про це повідомляє CNBC.

Він попередив, що Європа «забувається» і її народи «повинні прокинутись, доки не стало надто пізно».

«Якщо вони цього не зроблять. Європейських союз піде шляхом Радянського Союзу в 1991 році», – заявив Сорос, маючи на увазі різкий розпад СРСР та падіння комунізму в 1991 році.

ЄС переживає «революційний момент» і кінцевий результат є «вкрай невизначеним», додав угорського-американський інвестор.

Більш того, він вважає, що ані європейські лідери, ані прості громадяни належним чином до цього не ставляться.

Нинішнє керівництво ЄС, за словами Сороса, нагадує Політбюро (керівний орган Компартії СРСР), яке і надалі продовжувало видавати накази, «ніби вони є ще актуальними».

Він наголосив що травневі вибори цього року стануть переломним моментом для блоку.

«На жаль, антиєвропейські сили будуть користуватися конкурентною перевагою при голосуванні. На це є кілька причин, зокрема застаріла партійна система, що переважає в більшості європейських країн,  неможливість зміни законодавства та відсутність правових інструментів для укріплення дисципліни щодо держав-членів, які порушують принципи, на яких був заснований Європейський союз», – сказав він.

Фінансист вважає, що треба «пробудити проєвропейську більшість та мобілізувати її на захист цінностей ЄС, інакше «мрія про єдину Європу може стати кошмаром ХХІ сторіччя».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті