Французькі винороби побили рекорд, експортувавши алкоголю на 13,2 млрд євро

Французькі винороби побили рекорд, експортувавши алкоголю на 13,2 млрд євро

Найчастіше у світі купують французький коньяк, а також шампанське

Французькі винороби побили рекорд, експортувавши алкоголю на 13,2 млрд євро
фото pixabay.com

Одна з найбільших за доходами галузь французької економіки – виноробство – в 2018 році побила рекорд за обсягом доходів. Загалом за рік із Франції було експортовано алкогольних напоїв на 13,2 млрд євро, повідомляє Reuters, на яке посилається RFI.

Поставки алкоголю з Франції за кордон зросли на 2,4%, згідно зі статистикою Французької федерації експортерів вина і міцних спиртних напоїв (FEVS).

Найбільше світові постачальники в 2018-му витратили на французький коньяк (3,1 млрд євро). Друге місце за кількістю продажів займає шампанське – 2,9 млрд євро.

У федерації підкреслили, що нового рекорду вдалося досягнути попри кілька несприятливих обставин: наприклад, різке зниження поставок в Китай (-14,4%) і поганий урожай винограду в 2017-му році.

Але ці обставини французьким виробникам вдалося нівелювати за рахунок переоцінки вартості продукції і збільшення поставок на інші ринки: зокрема, в США (+4,6%), де в 2018-му французького вина, коньяку і шампанського було продано на суму в 3,2 млрд євро.

Для порівняння: Китай, який є для французьких виробників алкоголю третім за обсягами ринком, в минулому році імпортував на суму 1 млрд євро.

Зниження продажів у Китаї, зумовлене уповільненням економічного зростання в цій країні, не вплинуло на французьке виноробство, тому що  значно зросли поставки в Сінгапур і Гонконг, звідки алкоголь потім перенаправляється на інші ринки Південно-Східної Азії.

Глава FEVS Антуан Лекко підкреслив, що французькі виробники «дивляться з оптимізмом» і на 2019-й рік, незважаючи на труднощі, пов'язані з Brexit: при тому, що Великобританія є другим імпортером алкоголю з Франції.

Алкогольна галузь Франції за обсягом експортної виручки поступається тільки аерокосмічної галузі і парфумерної промисловості.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло