РФ все ж направить своїх спостерігачів на вибори в Україні – МЗС РФ

РФ все ж направить своїх спостерігачів на вибори в Україні – МЗС РФ

Російські спостерігачі входитимуть до короткострокової місії БДІПЛ, тобто здійснюватимуть моніторинг лише безпосередньо в день голосування

РФ все ж направить своїх спостерігачів на вибори в Україні – МЗС РФ
фото www.osce.org

Росія направить своїх кандидатів до складу короткострокової місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ в Україні у відповідності з отриманим 12 лютого запрошенням. Про це йдеться в повідомленні на сайті МЗС РФ.

Зазначається, що з огляду не те, що ЦВК України відхилив заявки, подані БДІПЛ, на акредитацію двох довгострокових спостерігачів від Росії в складі цієї місії, їх відрядження було скасовано.

«Незважаючи на це, російська сторона має намір використовувати своє право брати участь в міжнародному спостереженні за виборами в іншій державі-учасниці ОБСЄ, в даному випадку в Україні. Наші дії засновані на взаємних зобов'язаннях всіх країн ОБСЄ забезпечувати безперешкодний доступ спостерігачів на вибори один одного. Даний захід покликаний гарантувати прозорість і демократичність виборчих процесів», – зазначається в повідомленні.

Російські кандидатури до складу короткострокового компонента місії будуть належним чином спрямовані в БДІПЛ відповідно до отриманого запрошенням.

Короткострокові спостерігачі місій БДІПЛ здійснюють моніторинг безпосередньо в день голосування. Члени довгострокового компонента відстежують весь хід виборчого процесу до, під час і після виборів.

Нагадаємо: Верховна Рада заборонила громадянам РФ бути спостерігачами за виборами в Україні у складі місії БДІПЛ.

В ОБСЄ висловили розчарування таким рішенням української влади та підкреслили, що спостерігачі, яких скеровують для участі в місії БДІПЛ зі спостереження за виборами, представляють не свої країни, а Організацію в цілому.

Після цього російська сторона заявила, що не направлятиме своїх представників зі спостереження за виборами в Україні в складі місії БДІПЛ ОБСЄ, «виходячи з міркувань безпеки наших представників у спостережній місії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті