«Нафтогаз» прокоментував пеню в розмірі 2,5 млрд грн від Кабміну

«Нафтогаз» прокоментував пеню в розмірі 2,5 млрд грн від Кабміну

Компанія не погодилась із нарахованою пенею, яку в Кабміні пояснили затримкою з виплатою дивідендів

«Нафтогаз» прокоментував пеню в розмірі 2,5 млрд грн від Кабміну
Фото: УНІАН

«Нафтогаз України» сплатив дивіденди до держбюджету за підсумками 2017 року відповідно до графіку, який раніше був встановлений Кабінетом міністрів. Про це сказано в повідомленні прес-служби компанії на сторінці в Facebook.

В «Нафтогазі» нагадали, що уряд дозволив компанії до 1 липня 2018 року заплатити не всі дивіденди, а лише 35% від чистого прибутку. Для інших 40% прибутку був розроблений графік погашення.

Раніше Mind писав, що «Нафтогазу» нарахували пеню на майже 2,5 млрд грн через затримку з виплатою дивідендів.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі нарахувало «Нафтогазу України» пеню в розмірі 2,44 млрд грн за несвоєчасно виплачені дивіденди за підсумками 2017 року. Згідно з наказом міністерства, Нафтогаз мав сплатити дивіденди за 2017 рік до 1 липня 2018 року. Проте компанія цього не зробила через рішення Кабміну України, яким затвердили інший графік виплати дивідендів. Так, компанія виплатила 30% свого прибутку (11,8 млрд грн) 30 червня, а решту 40% залишила нерозподіленими. 

Пізніше уряд затвердив нову постанову, якою затвердив план виплати 40% дивідендів Нафтогазу до бюджету. Так, відповідно до плану компанія сплачувала до бюджету по 0,5 млрд грн щомісяця до вересня 2018 року, а з жовтня по грудень 2018 року – по 8,1 млрд грн.

Додамо, що «Нафтогаз» оскаржує наказ міністерства про нарахування пені в суді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті