НАБУ обшукало Держгеонадра

НАБУ обшукало Держгеонадра

Обшуки пройшли «через тіньову схему видачі ліцензій на видобуток корисних копалин, організовану її керівництвом»

НАБУ обшукало Держгеонадра
Фото: УНІАН

12 лютого Національне антикорупційне бюро (НАБУ) провело обшуки у Державній службі геології та надр (Держгеонадра). Про це повідомляє Економічна правда.

Обшуки пройшли «через тіньову схему видачі ліцензій на видобуток корисних копалин, організовану її керівництвом». З цієї причини, за даними джерела, у листопаді 2018 року було відкрито кримінальну справу за статтею «зловживання владою або службовим становищем».

Йдеться про низку підприємств, яким Держгеонадра за минулий рік видали спеціальні дозволи на користування надрами. Співрозмовник ЕП каже, що ці компанії за сприяння керівництва Держегонадр отримували дозволи без аукціону.

Джерела у правоохоронних органах підтвердили  інформацію про обшуки, але нікто з них не розкрив деталі, посилаючись на таємницю слідства.

Водночас, у прес-службі Держгеонадр заявили, що їм нічого невідомо про обшуки.

«12 лютого детективи НАБУ вилучили документацію стосовно  підприємств, які здійснюють видобуток корисних копалин. Держгеонадра добровільно та без перешкоджання діям детективів видали затребувану інформацію», – йдеться в повідомленні Держгеонадра.

Також в Слубжі повідомили, що «суб’єкти господарювання обурені діями НАБУ та подали ряд скарг в ДБР стосовно перевищення повноважень детективів, що призвело до тиску на бізнес». Також відповідні скарги направлені в Адміністрацію Президента України.

«На сьогодні наслідками дій правоохоронців є скорочення штату підприємств, зупинення фінансової діяльності та припинення видобування корисних копалин», – заявили у прес-службі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті