МЕРТ: Україна поскаржилась у СОТ за створення Росією перешкод для транзиту

МЕРТ: Україна поскаржилась у СОТ за створення Росією перешкод для транзиту

Відповідну заяву українська делегація проголосила на засіданні відповідного комітету СОТ у Женеві

МЕРТ: Україна поскаржилась у СОТ за створення Росією перешкод для транзиту
Фото: pixabay.com

Українською делегацією в рамках засідання Комітету Світової організації торгівлі (СОТ) з питань спрощення процедур торгівлі, яке відбулося 12-13 лютого 2019 року у Женеві (Швейцарія) було виголошено заяву щодо недотримання Російською Федерацією своїх зобов’язань стосовно свободи транзиту.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінекономрозвитку.

Зокрема, представники української делегації звернули увагу членів Комітету щодо запровадження Російською Федерацією заборони на ввезення на її територію окремих товарів, які переміщуються транзитом через територію України з третіх країн, які є членами СОТ.

«Подібні заходи, на думку української сторони, не узгоджуються з положеннями статей V:6 ГАТТ 1994 та 11.4 Угоди СОТ про спрощення процедур торгівлі та, як наслідок, створюють додаткові перешкоди для транзиту», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, раніше, 29 грудня 2018 року, постановою Уряду РФ № 1716-83 «Про заходи з реалізації Указу Президента Російської Федерації від 22 жовтня 2018 року No 592» серед іншого забороняється ввезення на митну територію РФ товарів згідно переліку, які переміщувалися транзитом через територію України.

Нагадаємо: 25 грудня 2018 року Росія також запровадила нові санкції проти України і включила до санкційного списку ще понад 200 осіб та організацій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло