Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Рішення Верховного Суду щодо Златобанку породжує правову невизначеність – НБУ

Рішення Верховного Суду щодо Златобанку породжує правову невизначеність – НБУ

Вкладники та кредитори ризикують залишитись без виплат

Рішення Верховного Суду щодо Златобанку породжує правову невизначеність – НБУ
фото DR

НБУ висловлює занепокоєння рішенням Верховного Суду від 5 лютого, яким, по суті, було визнано неправомірним рішення банківського регулятора від 13 лютого 2015 року про віднесення Златобанку до категорії неплатоспроможних. Про це йдеться у повідомлені, розміщеному на веб-сайті Нацбанку.

НБУ наголошує, що законодавством не передбачено механізму відновлення діяльності банку, у тому числі за рішенням суду, відносно якого ухвалено рішення про відкликання банківської ліцензії та його ліквідацію.

«Скасування рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних жодним чином не відновить ані його платоспроможність, ані довіру клієнтів. Водночас замість законодавчо визначеної ліквідаційної процедури судом породжується правова невизначеність, яка нівелює дію законів. Це, зі свого боку, призводить до порушення прав вкладників і кредиторів, які через подібні судові рішення, вже не будуть в змозі отримати в ході передбаченої законодавством ліквідаційної процедури банку свої кошти», – підкреслили у НБУ

Наразі Нацбанк очікує повного тексту рішення Великої Палати Верховного Суду, за результатами аналізу якого розгляне питання звернення до суду із заявою про роз'яснення судового рішення.

В НБУ нагадали, що 13 лютого 2015 року постановою центробанку №105 Златобанк було віднесено до категорії неплатоспроможних. Проте 14 липня 2017 року постановою Окружного адміністративного суду Києва та постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 25 жовтня 2017 року вказане рішення Нацбанку було скасоване.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті