МЕРТ: до реєстру з малої приватизації внесено 1812 об’єктів

МЕРТ: до реєстру з малої приватизації внесено 1812 об’єктів

Загальна кількість оголошених аукціонів по виставленим об'єктам – 2078 на 2,25 млрд грн

МЕРТ: до реєстру з малої приватизації внесено 1812 об’єктів
Фото: Shutterstock

Станом на 18 лютого 2019 року до реєстру з малої приватизації внесено 1812 об’єктів, йдеться у повідомленні на сайті Мінекономрозвитку (МЕРТ).

Загальна кількість оголошених аукціонів по виставленим об'єктам – 2078 (по одному об’єкту може проводитись декілька аукціонів). Оголошена сукупна вартість продажу по об’єктам становить майже 2,25 млрд грн.

За даними МЕРТ, за перші 6 місяців малої приватизації відбулося 593 успішні електронні аукціони, які принесуть державному та місцевим бюджетам понад 808 млн грн.

Як зазначив Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, коментуючи перші підсумки реалізації нового закону «Про приватизацію державного і комунального майна», згідно з новим законом, об'єкти в рамках малої приватизації виставляють у систему ProZorro.Продажі Фонд державного майна України (ФДМУ), а також місцеві органи влади: «І тут надзвичайно цікавою є поточна ситуація, за якої ФДМУ йде з муніципалітетами пліч-о-пліч: з 808 млн грн, які мають отримати організатори аукціонів, ФДМУ отримає 405 млн від 280 аукціонів, а органи місцевого самоврядування – майже 404 млн від 313 успішних аукціонів».

«Мінекономрозвитку створило механізм малої приватизації з метою реалізації надлишкових активів та як елемент державної підтримки малого та середнього бізнесу. Ми бачимо, що малі та середні підприємці активно користуються системою ProZorro.Продажі для розширення або модернізації бізнесу – купують нерухомість або обладнання», – прокоментував Перший віце-прем’єр-міністр.

Раніше у МЕРТ повідомляли, що мала приватизація принесла державі понад 700 млн грн за результатами 567 аукціонів.

Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна», який набув чинності в березні 2018 року, мала приватизація відбувається через електронну систему ProZorro.Продажі. Мова йде про активи державної і комунальної власності вартістю до 250 млн грн. Виставляють об'єкти в рамках малої приватизації Фонд державного майна України, а також місцеві органи влади. Перший аукціон у системі відбувся 17 серпня 2018 року.

Мала приватизація проходить за сприяння Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI) та проекту «Ефективне управління державними фінансами» (GIZ Україна), які фінансово підтримували розробку та функціонування спеціального модуля системи ProZorro.Продажі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті