Захворіло у світі
59,787,369
Померло у світі
1,409,639
Вилікувалось у світі
38,282,339
Захворіло в Україні
661,858
Померло в Україні
11,492
Вилікувалось в Україні
307,778
У школах Німеччини скасують оцінки за навчання і ставитимуть лише характеристики

У школах Німеччини скасують оцінки за навчання і ставитимуть лише характеристики

Оцінки залишаться тільки для випускних класів, яким потрібен середній бал для подальшого вступу

У школах Німеччини скасують оцінки за навчання і ставитимуть лише характеристики
фото Shutterstock

У Німеччині вирішили застосувати новий підхід до навчання школярів – відмовитися від традиційних оцінок. Зокрема, така ініціатива знайшла підтримку в місцевої влади федеральної землі Гессен, повідомляє Deutsche Welle.

Тепер всі 1800 шкіл цього округу можуть за власним бажанням скасувати оцінки і повністю перейти з «цифр» на докладні письмові характеристики. Виняток зроблено лише для старших класів, випускникам яких необхідні оцінки для встановлення середнього балу атестата при вступу до вузів.

Рішення про скасування оцінок викликало в Німеччині гострі суперечки.

Противники оцінок вважають, що ставити їх непедагогічно, що розподіл учнів на успішних і неуспішних застаріло, що погані оцінки відбивають у дітей бажання навчатися. Крім цього, наводяться й суто практичні аргументи: наприклад, що письмова характеристика дозволяє більш точно і детально оцінити успішність учня, ніж абстрактні бали.

У початковій школі відміток у багатьох федеральних землях Німеччини вже давно не ставлять. У характеристиці пишуть: «Пройшов курс природознавства» або «Виділявся своєю активністю на уроках природознавства».

Загалом, пише видання, у початковій школі у німців не прийнято в цих підсумкових характеристиках школярів сварити – тільки хвалити.

Подібні формулювання не відбивають в учнів охоту до навчання, не вводять їх в зневіру через те, що у сусідки по парті оцінка краща.

«Діти повинні прагнути покращити знання, а не позначки», – підкреслюють прихильники скасування шкільних оцінок в Німеччині.

Конкретні оцінки показують рівень знань конкретного матеріалу, переконаний президент Німецького союзу вчителів Хайнц-Петер Майдінгер, і потрібно обов'язково знати свої слабкі сторони, щоб посилено займатися саме ними. Тож оцінки в школі – це зовсім не фактор залякування, а просто-напросто орієнтир в навчанні, переконані «традиціоналісти».

 Що стосується тверджень противників шкільних оцінок, що ті, мовляв, занадто «тиснуть» на «бідних учнів», то їм заперечують: подібне «тиск» – набагато м'якше, ніж у дорослому житті, де теж потрібно домагатися успіху, прагнути до більшого. Тож школа життя – не так вже й погано, вважають вони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті