ЄС негайно відреагує на введення Трампом мит на авто з Європи – ЄК

ЄС негайно відреагує на введення Трампом мит на авто з Європи – ЄК

Європа, у такому випадку, не дотримуватиметься своєї обіцянки купувати у США більше сої та газу

ЄС негайно відреагує на введення Трампом мит на авто з Європи – ЄК
фото pixabay.com

Європейська комісія пообіцяла миттєво відреагувати на ймовірне впровадження США підвищених мит на автівки, виготовлені в ЄС. Про це повідомляє CNBC.

Президент ЄК Жан-Клод Юнкер зазначив, що американський лідер Дональд Трамп пообіцяв йому не вводити додаткові  імпортні мита на європейські авто. Втім очікується, що конфіденційний звіт Міністерства фінансів США, який був направлений на розгляд Трампу у вихідні, дозволить йому ввести 25%-і тарифи на імпортовані авто та запчастини, назвавши імпорт загрозою національній безпеці.

«Трамп дав мені слово, що поки не буде жодних мит на автомобілі. Я розглядаю це зобов’язання, як таке, на яке можна покластись», – сказав Юнкер. Він додав, що якщо американський президент введе додаткові імпортні мита, ЄС відреагує блискавично і не відчуватиме себе зобов’язаним дотримуватись своєї обіцянки купувати більше сої та зрідженого газу у США.

Телеканал зазначає, що будь-які додаткові мита на європейські автомобілі найсильніше б вдарили по автопрому Німеччини. США є найбільш важливим експортним напрямком для ФРН після блоку країн ЄС.

Галузева асоціація BDI закликала адміністрацію США забезпечити більшу ясність та оперативно публікувати результати звіту про національну безпеку.

«Імпорт авто не є загрозою для національної безпеки США і президент Трамп повинен дотримуватись торгового законодавства та утримуватись від введення будь-яких тарифів або квот», – заявив президент BDI Дітер Кемпф.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті