Україна представила протикорабельну ракету «Нептун» власної розробки

Україна представила протикорабельну ракету «Нептун» власної розробки

Ракета може вражати «ворожі плавзасоби» на відстані до 300 км

Україна представила протикорабельну ракету «Нептун» власної розробки
spetstechnoexport.com

На міжнародній виставці озброєнь і військової техніки IDEX 2019 в столиці ОАЕ Абу-Дабі українська компанія «Спецтехноекспорт» презентувала експортний варіант протикорабельної крилатої ракети «Нептун» і розкрила її характеристики.

Розробкою бойової частини ракети займалося українське КБ «Луч».

Кожна із чотирьох крилатих протикорабельних ракет «Нептун» здатна вражати бойові кораблі водотонажністю до 5 тисяч тон на відстані до 280 км (експортна версія). Комплекс складається з чотирьох пускових установок з чотирма ракетами та наземної мобільної платформи. Вага однієї ракети – 670 кг, а її осколково-фугасної бойової частин – 145 кг, йдеться в повідомленні «Спецтехекспорту».

Обслуговування ракетного комплексу вимагає трьох чоловік. Типова батарея передбачає наявність машин управління, підтримки, чотирьох ракетних комплексів і двох транспортних навантажувачів.

Секретар РНБО Олександр Турчинов минулого літа заявив, що «Нептун» здатний забезпечити «надійну оборону Чорноморського та Азовського узбережжя, вражаючи ворожі плавзасоби на відстані до 300 кілометрів».

До «Нептуна» та вже тривалий час проявляють інтерес ряд країн Близького Сходу. Проведення успішних вогневих випробувань обох ракет протягом 2018 року створило передумови для досягнення конкретних домовленостей з потенційними іноземними замовниками, зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, підприємства «Укроборонпрому» в 2018 році в рамках державного замовлення поставили Збройним силам України понад 2500 одиниць високоточного озброєння.

Раніше президент Порошенко повідомив, що Україна змогла замістити власним виробництвом понад 50 тисяч видів оборонної продукції з Росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло