Трамп офіційно затвердив створення космічних військ США

Трамп офіційно затвердив створення космічних військ США

Американці остерігаються нарощування військової потужності в космосі з боку інших країн

Трамп офіційно затвердив створення космічних військ США
фото pixabay.com

Президент Дональд Трамп у вівторок підписав розпорядження про створення нового виду збройних сил США – Космічних військ, інформує «Голос Америки», посилаючись на документ «Положення про політику в галузі космосу-4 (SPD-4)».

У документі вказано, що Космічні війська засновуються для «відбиття агресії і захисту національних інтересів» у космосі.

«Хоча космічні системи Сполучених Штатів історично зберігали технологічну перевагу перед нашими потенційними противниками, ці потенційні противники зараз нарощують свій космічний потенціал», – вказано в стратегії.

Основними потенційними супротивниками США названі Росія і Китай. В агентстві стверджують, що Москва і Пекін вживають цілий ряд заходів для боротьби з США в космосі, в тому числі, розробляючи «озброєні супутники, енергетичну зброю і моніторингові мережі».

Космічні війська займуться організацією, навчанням і озброєнням військових підрозділів, що підтримують національну безпеку в космосі. Вони будуть нести відповідальність за цілий ряд космічних військових можливостей США, включаючи супутникові системи, що забезпечують глобальну GPS, а також датчики відстеження ракетних пусків для «бойового забезпечення оперативних і стійких наступальних і оборонних космічних операцій».

Ще одна структура – Космічне командування – буде організовувати операції і керувати застосуванням військової сили в космосі.

Джерела в Пентагоні розповіли, що законопроект про створення Космічних військ буде внесений до Конгресу вже в найближчий понеділок. У проекті, який є в розпорядженні «Голосу Америки», міститься попередня оцінка річного бюджету нового виду Збройних сил – близько $73 млн на рік протягом перших п'яти років.

З 1985 по 2002 роки в США вже існувало Космічне командування, яке було скасовано після терактів 11 вересня 2001 року. Після цього було засновано Північне командування, сфокусоване на завданні захисту території країни.

На церемонії підписання директиви в Овальному кабінеті Білого дому Трамп зазначив, що створення космічних сил є пріоритетом в сфері національної безпеки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло