Microsoft повідомила, що російські хакери атакували аналітичні центри Європи

Microsoft повідомила, що російські хакери атакували аналітичні центри Європи

Кіберзлочинці намагалися зламати акаунти співробітників центрів

Microsoft повідомила, що російські хакери атакували аналітичні центри Європи
фото Shutterstock

Корпорація Microsoft в середу заявила, що виявила хакерські атаки на демократичні інститути, аналітичні центри та некомерційні організації в Європі, які займаються питаннями «демократії і прозорості виборів» і «пов'язані з чиновниками». У звʼязку з цим компанія планує розширити свою програму кібербезпеки на більше країн, передає Reuters.

Атаки здійснювалися в період з вересня по грудень 2018 року і були спрямовані проти співробітників незалежного Німецького товариства зовнішньої політики, а також європейських відділень Інституту Аспена і Німецького фонду Маршалла, йдеться в повідомленні компанії.

Microsoft заявила, що хакери намагалися зламати 104 облікових записи співробітників в Бельгії, Франції, Німеччині, Польщі, Румунії та Сербії.

Компанія стверджує, що атаки були здійснені хакерським угрупуванням під назвою Strontium, тісно пов'язаним з російським урядом. Це одна з найстаріших груп із кібершпіонажу, також відома як APT 28, Fancy Bear, Sofancy і Pawn Storm.

Microsoft відзначає, що швидко повідомила цим організаціям про сліди хакерських атак, як тільки їх виявила.

Корпорація заявила, що розширить свій сервіс кібербезпеки AccountGuard до 12 нових ринків в Європі, включаючи Німеччину, Францію та Іспанію, щоб допомогти співробітникам захистити свої акаунти.

Сервіс AccountGuard також буде доступний в Швеції, Данії, Нідерландах, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литві, Португалії та Словаччині.

Фонд Маршалла – це аналітичний центр, який «покликаний сприяти співпраці і взаєморозумінню між Північною Америкою і Європою».

Раніше глава української кіберполіції Сергій Демедюк повідомив, що російськи хакери атакують сервери ЦВК.

Нагадаємо, 20-річний громадянин Німеччини зламав і виклав у мережу дані 405 німецьких політиків, депутатів бундестагу, німецьких телеведучих і музикантів. За його словами, він це зробив, що їх «позлити».

Хочете навчитись інвестувати з розумом? Тоді Mind та KMBS запрошують вас на Investclub «Як змусити гроші працювати на вас», що відбудеться 21 лютого. Будемо говорити про персональні інвестиції. Квитки за посиланням.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті