Мадуро наказав венесуельським компаніям відкрити рахунки в РФ, Туреччині та Китаї

Мадуро наказав венесуельським компаніям відкрити рахунки в РФ, Туреччині та Китаї

Венесуельський уряд пригрозив главам компаній, які не виконають цю умову та зриватимуть виробничий процес, репресіями

Мадуро наказав венесуельським компаніям відкрити рахунки в РФ, Туреччині та Китаї
фото Shutterstock

Чиновники уряду Ніколаса Мадуро наказали групі керівників 50 компаній відкрити банківські рахунки в Росії, Туреччині, Індії та Китаї та почати співпрацю з постачальниками в цих країнах. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

За словами одного з джерел, у Мінфіні Венесуели будуть проводитись семінари, на яких керівників компаній навчатимуть, як відкривати рахунки за кордоном. Компанії  попередили, що спроби зірвати виробництво з метою дестабілізації уряду каратимуться репресіями.

На зустрічі, яку скликали віце-президент з економіки Тарек ель-Асамі та міністр внутрішніх справ Вільям Контрерас, керівникам було сказано не підвищувати ціни, оскільки інфляція у Венесуелі нібито почала уповільнюватись.

Агентство наголошує, що уряд Мадуро з усієї сили намагається обійти санкції США, які наносять шкоди державним фінансам та обмежують можливості Венесуели працювати в глобальній фінансовій системі. Обмежений доступ до сировини, контроль за ціноутворенням та нестача доларів для імпорту товарів вже призвели до того, що низка багатонаціональних компаній вирішили покинути проблемну країну.

Раптова поява Хуана Гуайдо, глави опозиції в Національній асамблеї, і глобальна підтримка, яку він отримав, вселили в бізнес-лідерів та інвесторів новий оптимізм щодо того, що соціалістичному режиму у Венесуелі може прийти кінець. Проте під контролем Мадуро й досі перебуває основне управління країною.

Нагадаємо: на наступний день після вступу Мадуро на пост глави держави на другий термін голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни. Гуайдо було визнано США та близько 40 іншими країнами, включно із 20 країнами ЄС.

Нагадаємо: Міжнародний валютний фонд повідомив, що надасть Венесуелі великий пакет фіндопомоги після відходу від влади Ніколаса Мадуро.

Інфляція у Венесуелі в січні 2019 року склала 2 688 670% порівняно з січнем минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло