Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Black Iron підписала меморандум з Glencore щодо фінансування Шиманівського залізорудного родовища

Black Iron підписала меморандум з Glencore щодо фінансування Шиманівського залізорудного родовища

Меморандум передбачає згоду сторін брати участь в офіційних переговорах щодо фінансування будівництва Шиманівського проекту

Black Iron підписала меморандум з Glencore щодо фінансування Шиманівського залізорудного родовища
Фото: Pixybay

Канадська гірничорудна компанія Black Iron з активами в Україні підписала меморандум з дочірньою компанією Glencore plc щодо проведення переговорів про будівництво підприємства з випуску концентрату на Шиманівському родовищі залізних руд. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Представники Black Iron повідомили, що меморандум про взаєморозуміння з дочірньою компанією Glencore plc передбачає згоду сторін брати участь в офіційних переговорах щодо фінансування будівництва Шиманівського проекту залізної руди.

При цьому Black Iron наголосила, що проводить переговори з іншими компаніями.

«Я радий вітати Glencore в якості зовнішнього інвестора для будівництва Шиманівського проекту, а також їх згоду працювати з нами, щоб забезпечити додаткове фінансування. Участь Glencore значно зміцнює наші можливості і спирається на їх велику міжнародну мережу, досвід і знання ринку», – сказав гендиректор компанії Black Iron Мет Сімпсон.

Нагадаємо, канадська компанія Black Iron (в Україні вона представлена як Shymanivske Steel LLC) ще в 2010 році викупила у компанії East One Віктора Пінчука проект Шиманівського залізорудного родовища. Основним видом діяльності компанії є вивчення та розробка цього родовища для будівництва нового гірничо-збагачувального комбінату на Дніпропетровщині.

У липні 2013 року після низки проблем з реалізацією проекту Black Iron повідомила про угоду з найбільшою українською гірничо-металургійною групою «Метінвест» з розвитку своїх залізорудних активів. Однак пізніше «Метінвест» вийшов з проекту.

Станом на середину листопада 2017 року капіталізація Black Iron, згідно її презентації, становила 20 млн канадських доларів, оборотний капітал на кінець вересня – $5,2 млн.

Шиманівське родовище має 355 млн тонн виміряних і 290 млн тонн вивірених запасів, а також 188 млн тонн передбачуваних. Вміст заліза в виміряних запасах – 32%, магнетиту – 19,5%.

Шиманівське залізорудне родовище оточене п'ятьма іншими діючими видобувними підприємствами, серед них – залізорудний комплекс ArcelorMittal. Існуюча інфраструктура, включаючи доступ до електроенергії, залізничних і портових об'єктів, на думку Black Iron, дозволить швидко реалізувати проект до стадії виробництва.

Раніше Mind писав, що Канада інвестує $1,1 млрд у будівництво залізнорудного кар'єру в Кривому Розі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті