Black Iron підписала меморандум з Glencore щодо фінансування Шиманівського залізорудного родовища
Меморандум передбачає згоду сторін брати участь в офіційних переговорах щодо фінансування будівництва Шиманівського проекту

Канадська гірничорудна компанія Black Iron з активами в Україні підписала меморандум з дочірньою компанією Glencore plc щодо проведення переговорів про будівництво підприємства з випуску концентрату на Шиманівському родовищі залізних руд. Про це пише Інтерфакс-Україна.
Представники Black Iron повідомили, що меморандум про взаєморозуміння з дочірньою компанією Glencore plc передбачає згоду сторін брати участь в офіційних переговорах щодо фінансування будівництва Шиманівського проекту залізної руди.
При цьому Black Iron наголосила, що проводить переговори з іншими компаніями.
«Я радий вітати Glencore в якості зовнішнього інвестора для будівництва Шиманівського проекту, а також їх згоду працювати з нами, щоб забезпечити додаткове фінансування. Участь Glencore значно зміцнює наші можливості і спирається на їх велику міжнародну мережу, досвід і знання ринку», – сказав гендиректор компанії Black Iron Мет Сімпсон.
Нагадаємо, канадська компанія Black Iron (в Україні вона представлена як Shymanivske Steel LLC) ще в 2010 році викупила у компанії East One Віктора Пінчука проект Шиманівського залізорудного родовища. Основним видом діяльності компанії є вивчення та розробка цього родовища для будівництва нового гірничо-збагачувального комбінату на Дніпропетровщині.
У липні 2013 року після низки проблем з реалізацією проекту Black Iron повідомила про угоду з найбільшою українською гірничо-металургійною групою «Метінвест» з розвитку своїх залізорудних активів. Однак пізніше «Метінвест» вийшов з проекту.
Станом на середину листопада 2017 року капіталізація Black Iron, згідно її презентації, становила 20 млн канадських доларів, оборотний капітал на кінець вересня – $5,2 млн.
Шиманівське родовище має 355 млн тонн виміряних і 290 млн тонн вивірених запасів, а також 188 млн тонн передбачуваних. Вміст заліза в виміряних запасах – 32%, магнетиту – 19,5%.
Шиманівське залізорудне родовище оточене п'ятьма іншими діючими видобувними підприємствами, серед них – залізорудний комплекс ArcelorMittal. Існуюча інфраструктура, включаючи доступ до електроенергії, залізничних і портових об'єктів, на думку Black Iron, дозволить швидко реалізувати проект до стадії виробництва.
Раніше Mind писав, що Канада інвестує $1,1 млрд у будівництво залізнорудного кар'єру в Кривому Розі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].