Профіцит британського бюджету в січні став рекордним в історії країни

Профіцит британського бюджету в січні став рекордним в історії країни

Доходи бюджету Великобританії в січні зросли на 9,8%, зокрема завдяки рекордно низькому безробіттю та росту споживчих витрат

Профіцит британського бюджету в січні став рекордним в історії країни
фото pixabay.com

Великобританія в січні зафіксувала профіцит бюджету в розмірі 14,9 млрд фунтів стерлінгів ($19 млрд), що є рекордним показником для будь-якого місяця в історії країни. Про це йдеться в повідомленні Національного статистичного управління Британії, передає «Інтерфакс».

Наголошується, що профіт бюджету у січіні для країни є традиційним явищем, оскільки саме на цей місяць припадає час сплати певних податків компаніями і приватними особами.

Доходи бюджету Великобританії в січні підскочили на 9,8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, оскільки рекордно низьке безробіття дозволило підвищити збір податку з прибутку, а активні споживчі витрати посприяли зростанню надходжень від ПДВ.

Бюджетні витрати підвищилися на 3% в січні, тоді як витрати на виплати держборгу впали на 17% – багато в чому через зниження виплат за бондами, прив'язаними до інфляції, на тлі уповільнення зростання споживчих цін.

Дефіцит бюджету Великобританії за 9 місяців фінансового року, що завершується в березні, впав на 47% в річному вираженні і є мінімальним з 2000-2001 фінансового року – 21,2 млрд фунтів.

Британський Мінфін розраховує, що дефіцит бюджету за підсумками цього фінроку складе не більше 25,5 млрд фунтів, і з високою часткою ймовірності ця мета буде перевиконана.

Держборг Великобританії за вирахуванням заборгованості банків на кінець січня 2019 року складав 1,6 трлн фунтів, або 74% ВВП країни, що є мінімальним показником з травня 2012 року.

Тим часом напередодні британський аналітичний центр New Economics Foundation оприлюднив звіт, в якому йдеться про те, що заходи жорсткої економії, що застосовуються в Великобританії з 2010 року, призвели до того, що обсяг економіки країни в даний час на 100 млрд фунтів менше, ніж якби ці заходи не застосовувалися.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло