Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Китай ввів часткову заборону на ввезення вугілля з Австралії

Китай ввів часткову заборону на ввезення вугілля з Австралії

Це може стати початком ширшого торгового протистояння між країнами

Китай ввів часткову заборону на ввезення вугілля з Австралії
фото Shutterstock

Порт Далянь, один з основних морських транспортних портів у північно-східній частині Китаю, ввів заборону на імпорт вугілля з Австралії до кінця 2019 року, передає Reuters.

Митна служба Даляня заборонила імпорт австралійського вугілля і обмежила загальний обсяг імпорту вугілля на рівні 12 млн тонн до кінця поточного року. Про це в коментарі Reuters заявив представник компанії-оператора порту Dalian Port Group.

На питання журналістів, чи не пов'язані ці обмеження із загостреннями відносини між Китаєм і Австралії, зокрема, в плані обмежень для компанії Huawei щодо участі в створенні мереж 5G, в МЗС Китаю зазначили, що «митна служба Китаю оцінює якість імпортованого вугілля, захищаючи законні права та інтереси китайських імпортерів і охороняючи навколишнє середовище».

Однак цікаво, що більш ретельні перевірки вугілля, що застосовуються щодо австралійських поставок, не стосуються імпорту вугілля з Росії та Індонезії.

Порт Далянь – один з найбільших морпортів Китаю. На його частку припадає лише близько 2% від загального обсягу експорту вугілля з Австралії. Однак введені обмеження можуть стати початком більш суттєвої торгової напруженості між Китаєм і Австралією в подальшому, про що вже почали заявляти ряд австралійських експертів і економістів.

На тлі повідомлення про дані обмеження котирування австралійського долара впали на 1% до позначки 0,7093 по відношенню до долара США, продемонструвавши найбільш істотну волатильність на валютному ринку серед основних валютних пар в ході торгів 21 лютого.

Нагадаємо, Австралія заборонила китайським Huawei і ZTE постачати в країну обладнання для 5G. Пізніше це зробила і Нова Зеландія.

Більше про конфлікт навколо китайської компанії – в матеріалі Mind «Як США ламають Huawei: китайського техногіганта придушать «шпигунськими» санкціями».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті