Австралія заборонила китайським Huawei і ZTE постачати в країну обладнання для 5G

Австралія заборонила китайським Huawei і ZTE постачати в країну обладнання для 5G

Влада остерігається, що доступ до американських телеком-мереж отримають компанії, пов'язані з іноземними урядами

Австралія заборонила китайським Huawei і ZTE постачати в країну обладнання для 5G
фото @HuaweiOZ

Китайським компаніям Huawei і ZTE заборонили постачати технологічне обладнання для мобільних мереж нового покоління 5G в Австралію. Рішення прийнято з міркувань національної безпеки, повідомляє CNBC.

«Уряд вважає, що участь постачальників, які можуть підкорятися неофіційними вказівками іноземних урядів, які порушують законодавство Австралії, створює ризик того, що оператор може виявитися нездатним забезпечити адекватний захист мереж 5G від несанкціонованого доступу або втручання», – йдеться в заяві влади.

Хоча ніяких назв компаній та країн в заяві немає, направлено воно проти китайських компаній: в той же день китайський виробник телекомунікаційного обладнання Huawei повідомив у Twitter, що влада Австралії поставила до відома керівництво Huawei та ще однієї китайської компанії ZTE про те, що їм заборонено постачати 5G-обладнання в країну.

«Ми були проінформовані урядом про те, що Huawei & ZTE заборонено постачати технологію 5G в Австралію. Це дуже розчарує споживачів. Huawei – світовий лідер в області 5G, який безпечно постачав бездротові технології в Австралію протягом 15 років», – йдться в повідомленні.

Таким чином, Австралія стала ще однією країною після США і Великобританії, в якій Huawei і ZTE зіткнулися з проблемами.

У США проблеми в обох компаній почалися ще в минулому році – американським урядовим установам заборонили купувати вироблене Huawei та ZTE обладнання, а на американських військових базах перестали продавати смартфони цих компаній.

ФБР і ЦРУ також порекомендували американцям не купувати смартфони цих виробників.

Влада США обгрунтовує такі заходи тим, що доступ до американських телекомунікаційних мереж отримають компанії, пов'язані з іноземними урядами.

Нагадаємо, слідом за ZTE у США відкрили розслідування проти китайської Huawei, обидві компанії підозрюють у порушеннях санкційного режиму стосовно Ірану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло