Захворіло у світі
60,420,355
Померло у світі
1,421,650
Вилікувалось у світі
38,717,768
Захворіло в Україні
677,189
Померло в Україні
11,717
Вилікувалось в Україні
317,395
СБУ заявила, що викрила схему втручання Росії у президентські вибори в Україні

СБУ заявила, що викрила схему втручання Росії у президентські вибори в Україні

В офісах підозрюваної політичної сили проводяться масштабні обшуки

СБУ заявила, що викрила схему втручання Росії у президентські вибори в Україні
скрін-шот Youtube

Служба безпеки України розкрила схему, за допомогою якої російські політтехнологи намагалися вплинути на результат президентських виборів, запланованих на 31 березня, йдеться на сайті відомства.

В СБУ стверджують, що головним завданням організаторів схеми був підкуп виборців. Для цього використовувалася «брудна готівка». СБУ встановила, що основним координатором цієї мережі є один із діючих народних депутатів України (імʼя не називається).

У схемі брали участь росіяни та громадяни інших країн з досвідом участі у виборчих кампаніях провладних кандидатів в Росії.

Схема передбачала формування у виборчих округах так званої «піраміди»: керівник сектору – старший виборчої дільниці – «десятки» – «двадцятки», які повинні забезпечити необхідну кількість голосів на користь конкретного кандидата.

Всього в схему мало бути залучено понад 680 тисяч осіб, стверджує СБУ.

«За щомісячну грошову винагороду найняті особи мали провести обробку та забезпечити голосування за якогось кандидата певного їм кількості виборців», – розповів на брифінгу заступник глави СБУ Віктор Кононенко.

Гроші на підготовку «пірамід» почали надходити ще до офіційного початку президентської кампанії – спочатку в іноземній валюті, потім вони переводилися в гривні», заявили в СБУ.

Наразі, СБУ спільно з Генеральною прокуратурою та ДБР проводить десятки обшуків в учасників угруповання. За словами Кононенка, обшуки не торкнулися офісів українських партій.

Однак за інформацією УНІАН, яке посилається на Віталія Рябцева, довірену особу кандидата в президенти Юлії Тимошенко, у волонтерів передвиборних штабів Тимошенко проводяться масові обшуки.

До матеріалів справи також долучено заяву одного із народних депутатів України, до якого зверталися фальсифікатори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті