«Укртрансгаз» запустив для споживачів онлайн-сервіс для перевірки постачальників газу

«Укртрансгаз» запустив для споживачів онлайн-сервіс для перевірки постачальників газу

Сервіс допоможе попередити та уникнути ситуацій з помилковим чи безпідставним відключенням

«Укртрансгаз» запустив для споживачів онлайн-сервіс для перевірки постачальників газу
Фото: pixabay

«Укртрансгаз» запустив онлайн-сервіс для українських споживачів газу, який дає можливість миттєво отримати дані з Інформаційної платформи Оператора ГТС про своїх постачальників, а також перевірити наявність власного EIC-коду в реєстрах споживачів газу, в тому числі в Реєстрі на відключення від газопостачання.

Про це йдеться у повідомленні на сайті УТГ.

«Цей інструмент допоможе споживачам газу попередити та уникнути ситуацій з помилковим чи безпідставним відключенням, унеможливить маніпулювання інформацією щодо функціонування Інформаційної платформи і захистить добросовісних учасників ринку», – пояснили в УТГ.

Для того, щоб скористатися сервісом, достатньо ввести унікальний ЕІС-код споживача газу, який можна знайти в платіжці за газ або в укладеному з вашим оператором ГРМ Договорі на розподіл природного газу.

«Укртрансгаз» запустив для споживачів онлайн-сервіс для перевірки постачальників газу
Фото: УТГ

У випадку відсутності у споживача ЕІС-коду або якщо в результаті онлайн-перевірки споживач виявив себе в Реєстрі на відключення, але при цьому планує продовжувати споживання  газу з 1 березня 2019 року, тоді йому необхідно якнайшвидше звернутись до газорозподільної компанії (оператора ГРМ) в його регіоні із запитом про створення ЕІС-коду та внесення відповідної інформації до Інформаційної платформи Оператора ГТС.

«Наразі всі без виключення побутові споживачі газу (фізичні особи) в Україні потрапляють до захищеної категорії відповідно до Постанови КМУ №867, тому до 1 травня 2020 року не можуть вноситись до реєстру на відключення», – пояснили в УТГ.

Також в УТГ нагадують, що з 1 березня 2019 року український ринок природного газу повністю переходить з місячного на добове балансування. Це передбачає, що взаємодія між постачальниками, операторами ГРМ та споживачами здійснюватиметься виключно через Інформаційну платформу Оператора ГТС. «Тому, для забепечення безперебійного постачання газу всім категоріям замовників, критично важливим є наповнення Платформи коректними даними та формування повного реєстру споживачів газу в Україні», – наголошують в компанії.

Крім того, в період переходу на добове балансування важливо, щоб кожен споживач газу в Україні мав можливість оперативно відслідковувати статус взаємовідносин зі своїми постачальниками газу.

Нагадаємо: за даними УТГ станом на січень цього року платформа добового балансування налічує 256 замовників послуг транспортування та 1574 номінацій та реномінацій. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло