ЄСПЛ пояснили своє рішення стосовно українських моряків

ЄСПЛ пояснили своє рішення стосовно українських моряків

Суд вирішив додатково не вказувати Росії про необхідність надання пораненим полоненим українським морякам медичної допомоги

ЄСПЛ пояснили своє рішення стосовно українських моряків
Twitter @OgonWatch

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вирішив додатково не вказувати Росії про необхідність надання пораненим полоненим українським морякам медичної допомоги, в тому числі в медичних спецустановах, що російська влада повинна зробити на підставі рішення суду від 4 грудня 2018 року. Про це з посиланням на дані Мін'юсту пише Інтерфакс-Україна.

Так заступник міністра юстиції – уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук спростував заяву Мін'юсту РФ про нібито відмову ЄСПЛ задовольнити «запит української влади про застосування нових забезпечувальних заходів у справі про затримання кораблів ВМС України російськими прикордонниками в Керченській протоці 25 листопада 2018».

«По-перше, в ЄСПЛ немає справи по «затриманню кораблів». Права є у моряків, які були незаконно захоплені в полон російською владою, і про порушення яких Мін'юст України подав до ЄСПЛ міждержавну скаргу проти РФ. По-друге, 4 грудня 2018 року суд за заявою Мін'юсту України виніс рішення про застосування заходів попереднього характеру за Правилом 39 Регламенту суду, яким суд зобов'язав уряд РФ «забезпечити належне медичне лікування тим ув'язненим українським військово-морським службовцям, хто потребує цього, в тому числі  тим, хто був поранений», – повідомив Ліщіна.

Він нагадав, що 15 лютого Мін'юст України звернувся в ЄСПЛ з додатковою заявою за Правилом 39.

У відповідь на це ЄСПЛ зазначив, що це клопотання української сторони відповідає клопотанням України від 28 листопада 2019 року, і «охоплюється вказівками щодо тимчасових заходів за Правилом 39, наданим Європейським судом 4 грудня 2018 року».

«Іншими словами, суд не треба додатково вказувати російській владі на необхідність надання пораненим морякам відповідної медичної допомоги, в тому числі в спеціалізованих медичних установах. Уряд РФ має це зробити самостійно, на підставі рішення суду про введення заходів за Правилом 39 від 4 грудня 2018 року «, – пояснив Ліщіна.

Уряд України продовжує контролювати медичний стан моряків і продовжить інформувати ЄСПЛ про динаміку ситуації, особливо з огляду на те, що уряд РФ очевидно нехтує своїм обов'язком про надання суду відповідної інформації».

Сьогодні Мін'юст РФ заявив, що Європейський суд з прав людини повідомив їх про відмову в задоволенні запиту української влади про застосування нових забезпечувальних заходів у справі про затримання кораблів ВМС України російськими прикордонниками в Керченській протоці 25 листопада 2018 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло