Арешт інвестора Майкла Калві серйозно вдарить по інвестиційному клімату в Росії – АЄБ

Арешт інвестора Майкла Калві серйозно вдарить по інвестиційному клімату в Росії – АЄБ

Взяття Калві під варту шокувало усіх іноземців, які роблять бізнес в Росії

Арешт інвестора Майкла Калві серйозно вдарить по інвестиційному клімату в Росії – АЄБ
Фото: ТАСС/Петр Ковалев

Члени Асоціації європейського бізнесу вимагають, щоб справа інвестора Майкла Калві розглядалася відповідно до цивільного законодавства, а не кримінального.

Про це вони заявили на зустрічі з главою російського МЗС Сергієм Лавровим, передає Euronews.

Напередодні Слідчий комітет Росії пред’явив американському фінансисту, засновнику інвесткомпанії Baring Vostok звинувачення в шахрайстві в особливо великому розмірі. Йдеться про розкрадання понад 2,5 млрд рублів банку «Восточный».

«Справа Baring Vostok зараз активно обговорюється в спільноті іноземних інвесторів, які ведуть справи в Росії. Ми просимо, щоб ця справа розглядалася відповідно до цивільного, а не кримінального законодавства», – зазначив глава АЄБ Франк Шауфф.

Йохан Вандерплатце, голова правління Асоціації європейського бізнесу, здивований, що справу Калві було кваліфіковано як кримінальну:

«У Майкла Калві такий послужний список, він так багато зробив для покращення інвестиційного клімату в країні. Мене вражає, що по відношенню до цієї людини були вжиті заходи кримінального покарання, зокрема, арешт», – сказав він.

«Арешт Майкла Калві, людини з бездоганною діловою репутацією, шокував без перебільшення всіх іноземців, які роблять бізнес в Росії. Вони, як і представники російської бізнес-еліти, впевнені, що мова йде про корпоративну суперечку, яка повинна вирішуватися в суді, без арешту й участі силовиків. У багатьох є побоювання, що інвестиційний клімат в Росії може бути безнадійно зіпсований», – пише видання.

Тим часом керівники компаній, що мали ділові контакти з фондом Baring Vostok, відзначають коректність ведення бізнесу Майклом Калві. У 2019 року в рейтинг 20 найдорожчих російських компаній увійшло 7 компаній, проінвестованих фондом Baring Vostok: «Яндекс», Avito, Ozon, 2GIS, Ivi, Profi і Skyeng.

«Фонд Майкла Калві був єдиним, хто не просив контролю, інвестуючи в «Яндекс» в 2000 році. Їхні гроші були розумними і делікатними. І це принесло свої результати: посаджене зернятко принесло приголомшливі плоди», – оцінив діяльність фонду співзасновник «Яндекса» Аркадій Волож.

За версією слідства, пише Forbes.ru, в 2017 році Калві в змові з двома колегами домовився про передачу банку «Восточний», де Baring Vostok належить 52%, акцій люксембурзької IFTG. Передбачалося, що акції покриють борг перед банком «Першого колекторського бюро» на 2,5 млрд рублів, в той час як справедлива вартість переданого банку пакета компанії, за версією слідства, становила всього 600 000 рублей. Майкл Калві свою провину заперечує, називаючи справжньою причиною свого арешту  конфлікт з іншим акціонером «Восточного» Артемом Аветісяном (його частка в банку – 32%).

Фонд Baring Vostok спеціалізується на інвестиціях в Росії та інших країнах СНД. З 1994 року інвестовано понад $2,4 млрд у 70 проектів. Серед проектів фонду – «СТС Медіа», «Яндекс», Avito, Ozon, «ЕР-Телеком», «1С», банк «Восточный» і «Новомет».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло