Україна буде ближчою до зірок: ЄС виділить 1,53 млн євро на обсерваторію в Карпатах
На горі Піп Іван планується створити НДЦ та готувати фахівців з пошуково-рятувальних операцій

Європейський Союз виділить 1,53 млн євро на відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати), йдеться у повідомленні на Євроінтеграційному порталі.
Відповідну грантову угоду уклали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Міністерство інвестицій і розвитку Республіки Польща.
На основі обсерваторії планують створити Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» Прикарпатського університету та Варшавського університету (Республіка Польща), який об’єднає сучасний науково-дослідний центр (НДЦ) з базою підготовки фахівців для проведення пошуково-рятувальних операцій.
Зокрема, за кошти ЄС планують встановити сучасне метеорологічне обладнання, придбати необхідну рятувальну техніку та сучасне спорядження для українського і польського рятувальних загонів. Близько 50% грантових коштів буде спрямовано на ремонт, відновлення та адаптацію приміщень обсерваторії для потреб рятувальних служб і наукового центру.
За словами ректора Прикарпатського університету Ігоря Цепенди, проект розрахований на два роки, але фактично він має бути реалізований протягом півроку, адже в умовах високогір’я вести будівельні роботи можна не більше трьох місяців на рік.
Проект «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального центру» реалізують в межах програми ЄС транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
Як зазначається, нині Україна бере участь у чотирьох програмах прикордонного співробітництва із загальним бюджетом 360 млн євро.
Згідно з інформацією на сторінці Facebook Чорногірського гірського пошуково-рятувального посту, станом на 08:40, 25 лютого 2019 на горі Піп Іван Чорногірський ясно, вітер північний до 5 м/с., температура довкілля -6°С.
Станом на 08:40, 25.02.2019 на г. Піп Іван Чорногірський ясно, вітер північний до 5 м/с., температура довкілля -6°С.
Опубликовано Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост Воскресенье, 24 февраля 2019 г.
Нагадаємо: Мінекономрозвитку у 2018 році зареєструвало 264 нові проекти міжнародної технічної допомоги із загальним обсягом фінансування понад $953 млн, що на 50% більше, ніж у 2017 році. Загалом наразі в Україні реалізують 486 проектів технічної допомоги на загальну суму $6,1 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].