Україна буде ближчою до зірок: ЄС виділить 1,53 млн євро на обсерваторію в Карпатах

Україна буде ближчою до зірок: ЄС виділить 1,53 млн євро на обсерваторію в Карпатах

На горі Піп Іван планується створити НДЦ та готувати фахівців з пошуково-рятувальних операцій

Україна буде ближчою до зірок: ЄС виділить 1,53 млн євро на обсерваторію в Карпатах
Фото: facebook/chornogora.rescue112

Європейський Союз виділить 1,53 млн євро на відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати), йдеться у повідомленні на Євроінтеграційному порталі.

Відповідну грантову угоду уклали Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Міністерство інвестицій і розвитку Республіки Польща.

На основі обсерваторії планують створити Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» Прикарпатського університету та Варшавського університету (Республіка Польща), який об’єднає сучасний науково-дослідний центр (НДЦ) з базою підготовки фахівців для проведення пошуково-рятувальних операцій.

Зокрема, за кошти ЄС планують встановити сучасне метеорологічне обладнання, придбати необхідну рятувальну техніку та сучасне спорядження для українського і польського рятувальних загонів. Близько 50% грантових коштів буде спрямовано на ремонт, відновлення та адаптацію приміщень обсерваторії для потреб рятувальних служб і наукового центру.

За словами ректора Прикарпатського університету Ігоря Цепенди, проект розрахований на  два роки, але фактично він має бути реалізований протягом півроку, адже в умовах високогір’я  вести будівельні роботи можна не більше трьох місяців на рік.

Проект «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального центру» реалізують в межах програми ЄС транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Як зазначається, нині Україна бере участь у чотирьох програмах прикордонного співробітництва із загальним бюджетом 360 млн євро.

Згідно з інформацією на сторінці Facebook Чорногірського гірського пошуково-рятувального посту, станом на 08:40, 25 лютого 2019 на горі Піп Іван Чорногірський ясно, вітер північний до 5 м/с., температура довкілля -6°С.

Станом на 08:40, 25.02.2019 на г. Піп Іван Чорногірський ясно, вітер північний до 5 м/с., температура довкілля -6°С.

Опубликовано Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост Воскресенье, 24 февраля 2019 г.

Нагадаємо: Мінекономрозвитку у 2018 році зареєструвало 264 нові проекти міжнародної технічної допомоги із загальним обсягом фінансування понад $953 млн, що на 50% більше, ніж у 2017 році. Загалом наразі в Україні реалізують 486 проектів технічної допомоги на загальну суму $6,1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті