Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Американські сенатори пропонують ввести «пекельні санкції» проти РФ

Американські сенатори пропонують ввести «пекельні санкції» проти РФ

Нові обмежувальні заходи будуть направлені на російські банки, нафтогазовий сектор та осіб, наближених до Путіна

Американські сенатори пропонують ввести «пекельні санкції» проти РФ
фото pixabay.com

На сайті Конгресу опублікували текст законопроекту щодо санкцій проти РФ, який було внесено сенатором-республіканцем Лінді Гремом 13 лютого.

Нові обмежувальні заходи запропоновані сенаторами у зв’язку із втручанням Росії у вибори в США та агресію проти України та є останньою спробою Конгресу підштовхнути президента Трампа до посилення реакції Вашингтону на дії Кремля.

Новий законопроект став посиленою версією минулорічного пакету санкцій, запропонованого сенаторами, який не було прийнято.

Обмежувальні заходи будуть направлені проти російських банків, які підтримують зусилля із втручання  іноземні вибори; кіберсектор країни; держборг та осіб, які «прямо чи опосередковано сприяють  незаконній або корупційній діяльності президента РФ Владіміра Путіна».

Законопроект також передбачає низку жорстких заходів проти російського нафтогазового сектору, який складає близько 40% доходів влади РФ, включно із впровадженням санкцій проти осіб, які надають товари, послуги або фінансування для підтримки вищезгаданого сектору. Російські державні енергопроекти за межами РФ, включно із інвестиціями в проекти із зрідженого природного газу, також підпадатимуть під санкції.

ЗМІ повідомляють, що світові енергетичні компанії, включно з BP, Shell та ENI, скоріше всього, виступатимуть проти законопроекту, як власне і американські Exxon Mobil та Chervon Corp.

«Наша мета – змінити статус-кво і ввести значимі санкції і заходи проти путінської Росії. Вона повинна припинити втручатись у виборчий процес у США, зупинити здійснення кібератак на американську інфраструктуру, вивести війська з України і припинити спроби створити хаос в Сирії», – наголосив сенатор Грем.

Брайан О’Тул, який працював над санкціями в Казначействі США під час президентства Барака Обами, сказав, що законопроект може стати проривом в переговорах між Конгресом та адміністрацією Трампа стосовно Росії, хоча деякі положення, особливо щодо енергетики, мають бути пом’якшені, щоб отримати достатньо підтримки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті