Кім Чен Ин похвалив Трампа за «сміливість» і пообіцяв «чудовий» результат переговорів
Обидва лідери потисли руки, намагаючись довести, що їхні стосунки покращилися

Сьогодні, 27 лютого, в столиці В'єтнаму почався саміт лідерів США і Північної Кореї Дональда Трампа і Кім Чен Ина. Сполучені Штати сподіваються, що друга зустріч між політиками переконає Північну Корею відмовитися від ядерної зброї в обмін на обіцянки миру і розвитку, інформує Reuters.
Зустріч віч-на-віч між Кімом і Трампом тривала близько 20 хвилин, вони потиснули один одному руки і коротко посміхнулися на тлі своїх державних прапорів у холі готелю Metropole.
Кім Чен Ин сказав, що було чимало перешкод для організації другого саміту, і похвалив Трампа за його «сміливе рішення» почати діалог.
«Тепер, коли ми зустрічаємося тут знову, я впевнений, що буде чудовий результат, прийнятний для всіх, і я зроблю все можливе, щоб це відбулося», – сказав Кім.
Після зустрічі почався робочий обід за участі делегацій обох країн. Основна частина переговорів запланована на 28 лютого.
Donald Trump and Kim Jong Un appeared relaxed and friendly as they began a social dinner today in Hanoi. «Our relationship is a very special relationship,» Trump said. https://t.co/12UPTKiFrs pic.twitter.com/mO0CBC7Fqq
– CNN (@CNN) 27 лютого 2019 р.
У четвер два лідери проведуть серію зустрічей, повідомив Білий дім.
«У нас завтра буде дуже напружений день», – сказав усміхнений Трамп, сидячи поруч з Кімом за круглим столом з іншими офіційними особами і двома перекладачами.
Експерти кажуть, що обоє політиків щосили намагаються показати, що їхні стосунки покращилися з моменту їх першої зустрічі, і їх мова тіла це доводить.
Раніше Трамп заявляв, що він і Кім «закохалися» («fell in love»), але головним залишається питання, чи допоможе їхня дружелюбність, розрахована на видовищний саміт, добитися прогресу в ліквідації ядерного арсеналу Пхеньяна.
Перед самітом американські ЗМІ повідомляли, що Трамп нібито готовий піти на поступки Північній Кореї стосовно денуклеаризації, щоб оголосити про досягнення взаєморозуміння під час саміту в Ханої.
Коли журналісти поставили відповідне питання Трампу в присутності Кім Чен Ина, американський президент відповів: «Ні», що очевидно означає, що поступок не буде.
Трамп також не виключив, що на саміті в Ханої може бути офіційно оголошено про закінчення Корейської війни 1950-1953 років, договір щодо якої досі не підписано між Південною і Північною Кореями.
Перша зустріч Трампа і Кім Чен Ина пройшла 12 червня 2018 року в Сінгапурі. Тоді лідери двох країн підписали спільний документ, в рамках якого КНДР взяла на себе зобов'язання по денуклеаризації у відповідь на надані США гарантії безпеки. Однак жодної конкретики чи часових рамок у цьому документі не міститься.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].