Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
НБУ має намір обмежити до 15 000 грн готівкові розрахунки з фізичними особами

НБУ має намір обмежити до 15 000 грн готівкові розрахунки з фізичними особами

Регулятор планує звузити сферу використання готівки

НБУ має намір обмежити до 15 000 грн готівкові розрахунки з фізичними особами
Фото: pixabay

Національний банк пропонує знизити граничну суми розрахунків готівкою суб’єктів господарювання з фізичними особами з 50 000 грн до 15 000 грн (тобто встановлення її у розмірі, що не перевищує 10% від суми, установленої для фінансових операцій з готівкою, які підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу), йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Відповідний проект постанови Правління НБУ «Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» регулятор пропонує для громадського обговорення.

«Метою розробки цього документу є звуження сфери використання готівки, сприяння зменшенню тінізації економіки, подальший розвиток безготівкового сегменту, забезпечення стабільності надходження готівки до банківської системи», – йдеться у повідомленні НБУ.

Крім того, центробанк пропонує обмеження у розмірі до 15 000 грн включно готівкових розрахунків фізосіб – довірених осіб суб’єктів господарювання, які отримали готівку під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок такого суб’єкта господарювання.

Також йдеться про обов’язок суб’єктів господарювання у разі зняття готівкових коштів з поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків з фізособами надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, та інші документи, що необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта.

Водночас у НБУ зазначають, що гранична сума розрахунків готівкою фізичних осіб з суб’єктами господарювання у розмірі до 50 000 грн включно залишиться без змін.

Крім того, безготівкові розрахунки суб’єктів господарювання можуть здійснюватися без будь-яких обмежень, і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Зауваження та пропозиції до проекту документу НБУ приймає до 27 березня 2019 року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті