Верховна Рада розблокувала трансплантацію органів

Верховна Рада розблокувала трансплантацію органів

За відповідний законопроект проголосував 231 народний депутат

Верховна Рада розблокувала трансплантацію органів
Фото: Shutterstock

Верховна Рада унормувала питання трансплантації органів до початку функціонування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) з 1 січня 2020 року та розширила перелік суб’єктів, уповноважених на отримання згоди або незгоди на посмертне донорство, передає Інтерфакс-Україна.

За відповідний законопроект №9461-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» проголосували 231 народний обранець.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Так, документом розширено визначений Законом про трансплантацію №2427 перелік суб’єктів, уповноважених на отримання згоди або незгоди на посмертне донорство, лікарями загальної практики – сімейними лікарями, які  є лікарями первинного контакту та охоплюють послугами з  медичного обслуговування переважну більшість населення країни.

Раніше, комітет Верховної Ради України з охорони здоров'я вирішив внести на розгляд народних депутатів доопрацьований законопроект про трансплантацію №9461-д, в якому передбачена відстрочка введення в дію нового закону про трансплантацію до 1 січня 2020 року, що дозволить пролонгувати до 31 грудня 2019 року Закон про трансплантацію, який діяв раніше. Таким чином, парламент зможе розблокувати припинену в даний час трансплантацію органів через неготовність держреєстрів.

Нагадаємо: Верховна Рада прийняла закон про посмертне донорство в травні 2018 роки (№2427). Документ набрав чинність 1 січня 2019 року, тоді ж втратив чинність закон про трансплантацію, який діяв раніше (№1007). У той же час частина норм нового закону виявилося неможливо реалізувати, оскільки не була створена інформаційна система трансплантації. У зв'язку з цим парламент планував відстрочити до 2020 року набрання чинності закону, але відповідне рішення так і не було прийнято.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло