TikTok оштрафували на $5,7 млн і заборонили дітям викладати на сервісі свої відео

TikTok оштрафували на $5,7 млн і заборонили дітям викладати на сервісі свої відео

Так в США намагаються захистити конфіденційні дані дітей до 13 років

TikTok оштрафували на $5,7 млн і заборонили дітям викладати на сервісі свої відео
TikTok

Федеральна торгова комісія США оштрафувала розробників сервісу для коротких відео TikTok на $5,7 млн за порушення закону про захист конфіденційності дітей в інтернеті, повідомляє відомство.

Компанія незаконно збирала особисту інформацію про дітей. Це найбільше адміністративне покарання, коли-небудь накладене Комісією у справах недоторканності приватного життя дітей, йдеться в повідомленні.

TikTok порушила Закон про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (COPPA), який вимагає, щоб веб-сайти, орієнтовані на дітей, отримували згоду батьків для збору особистої інформації від дітей до 13 років.

«Оператори TikTok знали, що багато дітей використовують додаток, але все ж не отримували згоду батьків на збирання імен, е-мейлів та іншої особистої інформацію від користувачів до 13 років», – сказав глава FTC Джо Саймонс.

Додаток TikTok дозволяє користувачам створювати короткі відеоролики з синхронізацією музики і обмінюватися ними з іншими користувачами. Щоб зареєструватися, користувачі мають вказати е-мейл, номер телефону, ім'я та прізвище, коротку біографію і фотографію профілю. Акаунти в сервісі – загальнодоступні, сторонні можуть переглядати біографію, ім'я користувача, фотографію та відео профілю дитини.

Крім створення і обміну відео, додаток дозволяє взаємодіяти з іншими користувачами, коментуючи їх відео і відправляючи прямі повідомлення.

Комісія отримала тисячі скарг на те, що дорослі намагаються зв'язатися з дітьми через додаток. Крім того, до жовтня 2016 року TikTok дозволяв бачити інших користувачів в радіусі 50 миль від їхнього місця розташування.

TikTok відреагував на штраф оновленням: тепер юні користувачі зможуть дивитися і зберігати чужі відео, але не зможуть опублікувати власні.

Комісія також вимагає від TikTok видалити з сервісу всі відео, зняті дітьми до 13 років. Розробники додатку пообіцяли це зробити найближчим часом.

З 2014 року понад 200 мільйонів користувачів завантажили додаток TikTok по всьому світу, а в США зареєстровано 65 мільйонів акаунтів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті