Shell та «Новатек» допоможуть РФ ізолювати російський газ від американських санкцій

Shell та «Новатек» допоможуть РФ ізолювати російський газ від американських санкцій

Shell створила СП з «Газпромом», яке буде використовувати її технології для охолодження російського газу

Shell та «Новатек» допоможуть РФ ізолювати російський газ від американських санкцій
фото twitter.com/shell

Російський газовий гігант «Новатек» та британсько-нідерландська Shell заявили, що російський газ збереже свою конкурентоспроможність на європейському ринку  у порівняні з газом із США. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що Сполучені Штати уже ввели низку санкцій проти російських фізосіб та компаній у зв’язку із агресію РФ в Україні, втручанням в американські вибори в 2016 році та отруєнням Скрипалів в Британії. Росія, в свою чергу, усі обвинувачення відкидає.

Видання наголошує, що наразі США обдумують нові санкції для здійснення додаткового тиску на російську економіки та компанії, але досі не було жодних обмежувальних санкцій, які були б націлені на виробництво звичайного або скрапленого природного газу (СПГ) в РФ.

Головний фінансовий директор «Новатек» Марк Джитвей заявив, що компанія збудує всі технології та обладнання в Росії задля свого захисту.

«Ми не будемо заручниками американських санкцій», – додав він.

Він сказав, що «Новатек» може постачати СПГ в Європу по $3,15 за мільйон британських термальних одиниць, тоді як американський газ продається по $7- $8. Ціна також є набагато нижчою за середню ціну в Європі, яку «Газпром» очікує отримати за свій газ в цьому році – як мінімум $230 за 1 тис кубометрів або $6,4 за мільйон британських термальних одиниць.

Компанія видобуває газ з витратами в розмірі $0,1 за мільйон британських термальних одиниць, тоді як в Штатах ця ціна становить $3. У випадку з СПГ це $0,5 центів проти $3 в Америці.

«Російський газ буде дуже конкурентоспроможним в порівнянні з газом, що видобувається на американському узбережжі», – наголосив Джитвей.

Скоріше за все, він мав на увазі типові контракти найбільшого американського виробника СПГ Cheniere Energy, чия ціна на ф'ючерси є вищою на 15%.

Між тим у в сланцевих регіонах США видобуток газу обходиться всього в $0,25 центів, причому показник інколи  навіть буває негативним.

Енергетичні компанії наповнюють Європу американським природним газом, зміцнюючи свої позиції на ринку, де домінує Росія. Регіон вважається головним об'єктом, де Вашингтон прагне обмежити енергетичний вплив Москви.

Це допомоглj знизити ціну на СПГ. Минулого тижня спотова ціна в Азії склала $ 6,2, тоді як в Європі СПГ став коштувати менше, ніж в хабі Північно-Західної Європи в районі $6.


Джитвей також сказав, що «Новатек» підвищує свої цілі з виробництва СПГ, що доставляється морем, до 70 млн тонн на рік до 2030 року проти 50-57 млн ​​раніше. Для порівняння, Катар, найбільший в світі виробник СПГ, на даний момент виробляє 77 млн ​​тонн на рік і планує досягти 110 млн до середини наступного десятиліття.

Компанія  Shell, яка має довгу історію енергетичного співробітництва з Росією, заявила, що створила нове підприємство (50/50) з російським «Газпромом», яке буде використовувати ноу-хау Shell для переохолодження російського газу. Завдяки їхньому спільному СП, РФ зможе ізолювати свій газ від впливу американських санкцій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло