Пакистан звільнить полоненого індійського пілота на знак мирних намірів

Пакистан звільнить полоненого індійського пілота на знак мирних намірів

Влада країни демонструє, що не хоче ескалації конфлікту

Пакистан звільнить полоненого індійського пілота на знак мирних намірів
Збитий пакистанцями індійський літак
Фото AFP

Пілот, захоплений Пакистаном після збиття індійського військового літака над Кашміром, буде повернутий Індії. В Ісламабаді називають це рішення «жестом миру», передає Deutsche Welle.

Пакистанські спецслужби у п'ятницю, 1 березня, доставили індійського військового пілота на кордон з Індією, де його згодом буде передано індійській владі.

Його було доставлено до пункту пропуску на кордоні з Індією у місті Вагах у супроводі військового конвою.

З індійського боку кордону, окрім індійських правоохоронців, зібралися також тисячі мешканців прилеглих районів, щоб привітати повернення свого співвітчизника на батьківщину.

Індійського пілота було затримано 27 лютого. Після того, як пакистанські ВПС підбили його літак, пілот катапультувався над територією Пакистану.

«Рішення (про звільнення пілота – ред.), яке наш прем'єр-міністр Імран Хан озвучив напередодні в парламенті, є жестом доброї волі. Ми не вели ніяких переговорів на цю тему і не виставляли жодних умов індійській стороні. Це ще раз показує, що Пакистан – миролюбна країна, яка не бажає подальшої ескалації конфлікту», – прокоментував посол Пакистану в Росії.

Посол також відкинув підозри в причетності Пакистану до теракту в Кашмірі, навколо якого точиться територіальна суперечка між державами. Смертник з пакистанського ісламістського угруповання «Джаіш-е-Мохаммад» протаранив автобус з індійськими військовими, що призвело до загибелі 40 осіб.

«Несправедливо звинувачувати Пакистан після кожної такої атаки. Потрібні докази, які Делі не надає», – сказав дипломат.

В останні дні напруження між двома державами поглибилося після того, як Індія здійснила наприкінці лютого повітряну операцію проти терористів у районі Кашміру як відповідь на кривавий теракт.

Наступного дня Пакистан також вдався до порушення повітряного простору між двома державами. 27 лютого Пакистан заявив, що збив два літаки індійських ВПС над штатом Кашмір.

У п'ятницю Пакистан також вирішив повністю відновити польоти для комерційних літаків у своєму повітряному просторі, починаючи з ранку 4 березня. Також у п'ятницю чотири пакистанські аеропорти частково відновили свою роботу.

Більше про те, чому розгорівся конфлікт між двома ядерними державами – у матеріалі Mind «Ядерна драма. Чим лякають світ Індія та Пакистан».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті