НАЗК пропонує відновити покарання за незаконне збагачення

НАЗК пропонує відновити покарання за незаконне збагачення

НАЗК готове долучитися до експертизи відповідних законопроектів

НАЗК пропонує відновити покарання за незаконне збагачення
Фото: Shutterstock

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розглядає можливі моделі відновлення покарання за незаконне збагачення з урахуванням позиції Конституційного Суду України (КС) і готове долучитися до експертизи внесених до Верховної Ради України законопроектів задля зміцнення юридичних конструкцій.

Про це йдеться у повідомленні на сайті НАЗК.

Як зазначають у НАЗК, з урахуванням позиції КС незаконним збагаченням може бути визначено, зокрема збільшення в особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власності активів у значному розмірі, що перевищує її дохід.

Крім того може бути визначене – придбання майна, збільшення вартості цього майна особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що значно перевищує законні доходи особи, якщо ці дії вчинено без встановлених законом, іншими правовими актами або правочинами підстав.

«НАЗК готове долучитися до експертизи внесених до Верховної Ради України законопроектів задля зміцнення юридичних конструкцій», – заявив Голова Національного агентства Олександр Мангул.

Також Голова НАЗК зазначив, що криміналізація такого діяння, як незаконне збагачення, є одним із зобов’язань нашої держави, яке Україна взяла на себе при ратифікації Конвенції ООН проти корупції, Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (ETS 173), Додатковим протоколом до Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (ETS 191), і визначена рекомендаціями Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) та інших міжнародних інституцій.

НАЗК на сьогодні позбавлене можливості встановлювати ознаки незаконного збагачення в рамках розпочатих цього року 500 повних перевірок декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.  Констатуємо, що з прийняттям рішення Конституційного Суду України від 26 лютого, яким визнано неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, встановити ознаки незаконного збагачення у деклараціях за 2015 – 2018 роки більше неможливо.

Нагадаємо: Президент Петро Порошенко вже подав до Верховної Ради законопроект про незаконне збагачення.

Раніше, антикорупційна ініціатива EUACI (найбільша програма допомоги ЄС у боротьбі з корупцією в Україні) оприлюднила висновок про конституційність статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, яку скасував Конституційний суд України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло