У будинку Скрипалів у Солсбері поселяться нові мешканці

У будинку Скрипалів у Солсбері поселяться нові мешканці

Операція з очищення території від залишків «Новічка», яка тривала майже рік, завершена

У будинку Скрипалів у Солсбері поселяться нові мешканці
Солсбері
@SalisburyCath

Будинок колишнього полковника ГРУ РФ Сергія Скрипаля через майже рік після його отруєння повністю очищено від слідів нервово-паралітичної речовини і оголошено безпечним,  повідомляє ВВС з посиланням на британські силові структури.

Будинок екс-розвідника, в якому 13 тисяч годин працювали військові фахівці з хімічного захисту, тепер передається владі графства Вілтшир, де розташоване місто Солсбері. Місцева рада проведе в приміщеннях ремонт, після чого «будинок повернеться в експлуатацію» і там знову зможуть жити люди.

Роботу над очищенням місць, заражених нервово-паралітичним агентом «Новічок», проводили протягом 355 днів від 600 до 800 військовослужбовців військ хімічного, біологічного та радіологічного захисту.

Загалом у Солсбері було виявлено 12 таких місць. Крім будинку Сергія Скрипаля це також лавка в парку, де батька і доньку було виявлено без свідомості, паб The Mill і ресторан Zizzi, де до отруєння обідали Скрипалі, потім автомобілі та місцеві станції швидкої допомоги і т.д.

Виявлено і кілька місць, не пов'язаних з екс-полковником ГРУ. Так, отруйна речовина була знайдена в будинку сержанта-детектива Ніка Бейлі, який проводив обшук у будинку Скрипаля. Сам поліцейський був госпіталізований і пройшов курс лікування.

За даними британських правоохорнців, Скрипаля та його доньку отруїли «Новічком» – хімічною зброєю, розробленою в СРСР. Доставили речовину до Великобританії співробітники ГРУ з паспортами на ім'я «Олександра Петрова» і «Руслана Боширова».

Місцезнаходження постраждалих батька і доньки Лондон ретельно приховує. За останньою інформацією, стан здоровʼя Сергія Скрипаля погіршився.

Серед постраждалих від дії «Новічка» виявилася також сімейна пара Дон Стерджес і Чарльз Роулі з сусіднього міста Еймсбері. У червні вони знайшли флакон з-під парфумів, де були залишки речовини. Через півтора тижні Стерджес померла, Роулі виписали з лікарні. Поліція Британії стверджувала, що «Новічка» у флаконі, який знайшли Стерджес і Роулі, вистачило б для отруєння кількох тисяч чоловік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті