Громадянам Китаю влада забороняє купувати квитки на літаки і потяги через низький «соціальний рейтинг»

Громадянам Китаю влада забороняє купувати квитки на літаки і потяги через низький «соціальний рейтинг»

Наразі відомо про 24 млн таких заборон

Громадянам Китаю влада забороняє купувати квитки на літаки і потяги через низький «соціальний рейтинг»
Фото: pixabay

Влада Китаю систематично забороняють громадянам з низьким «соціальним рейтингом» («рейтингом громадської надійності») купувати квитки на швидкісний транспорт, передає Медуза із посиланням на Associated Press.

Як зазначається, за статистикою 2018 року оприлюдненою The Global Times вже відомо про 24 млн випадків застосування таких заборон, з яких у 17,5 млн разів заборона торкнулася покупки квитків на літаки, 5,5 млн разів – на швидкісні потяги.

Роком раніше повідомлялося, що можливості купити квитки були позбавлені 12 мільйонів чоловік.

Покарання застосовується за різні порушення, в тому числі несплату податків і штрафів. З травня 2018 року до числа порушень, що знижують соціальний рейтинг, стали відносити порушення на транспорті – в тому числі куріння в недозволеному місці або використання прострочених квитків.

Влада Китаю відзначають, що в результаті роботи системи 3,5 млн людей «добровільно виконали свої законні зобов'язання» і, зокрема, заплатили податки і штрафи.

Система «рейтингу громадської надійності» передбачає нарахування людям балів на підставі їх поведінки. Так, люди з низькими балами можуть позбавлятися будь-яких привілеїв і доступу до послуг і прав. Введення системи пов'язане з масштабним відеоспостереженням за громадянами (по всій країні планується встановити 600 млн камер), використанням системи розпізнавання осіб, а також збором генетичного матеріалу.

Систему планується ввести на всій території Китаю в 2020 році. У різних регіонах тестуються різні варіанти системи «соціального рейтингу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло